Porażka na zakończenie sezonu. Meblarze przegrali w Piotrkowie Trybunalskim

2017-05-21 16:06:42(ost. akt: 2017-05-21 16:09:12)
Mikołaj Kupiec z Mebli Wójcik Elbląg

W ostatnim meczu tego sezonu piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali w sobotę z Piotrkowianinem w Piotrkowie Trybunalskim 23:33 i zajęli piąte, przedostatnie miejsce w grupie Suzuki.
„Meblarze” dobrze rozpoczęli sobotni mecz, od dwubramkowego prowadzenia. Gospodarze szybko jednak doprowadzili do remisu, a już w 10. min było 7:4 dla nich.
Co prawda elblążanie odgryzali się jak mogli, ale w ciągu trzech minut stracili cztery gole i wówczas na tablicy wyników pokazał się rezultat 11:6. Od 20 minuty trwała wymiana ciosów gol za gol, w efekcie Piotrkowianin na przerwę do szatni schodził nadal prowadząc pięcioma bramkami.

Początek drugiej odsłony meczu był wyrównany, a po golu Grzegorza Dorsza, elblążanie przegrywali 14:18. Jednak zamiast pójść za ciosem, to zdarzył się im kolejny przestój. Wykorzystał to Piotrkowianin, który prowadził już 27:17.
Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego, mając taką przewagę, spokojnie kontrolowała sytuację na boisku, wygrywając ostatecznie 33:23. Szkoda tylko, że w ostatnich dziesięciu minutach goście grając czterokrotnie w przewadze nie potrafili zmniejszyć rozmiarów porażki.

W finale Pucharu Superligi 25 maja zmierzą się zwycięzca grupy Suzuki, czyli Pogoń Szczecin ze zwycięzcą grupy Select (rozgrywki jeszcze trwają).

Pozostałe wyniki w grupie Suzuki: Stal Mielec — KPR RC Legionowo 25:30 (15:13), Pogoń Sandra Spa Szczecin — Zagłębie Lubin 23:40 (14:23).