Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Bieg z jajkiem, rzut kaloszem, wożenie sołtysa w taczce. Tak było na turnieju sołectw [zdjęcia]

2017-05-22 12:45:30 (ost. akt: 2017-05-22 12:55:45)

Autor zdjęcia: nadesłane/Ośrodek Kultury w Młynarach

Na boisku szkolnym w Błudowie w sobotę odbył się Turniej Sołectw Gminy Młynary. Zwycięzcą okazały się Sąpy.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział pięć sołectw: Karszewo, Sąpy, Zastawno, Młynary i Błudowo. Jury w składzie: Maria Rogińska, Stanisława Szczepaniak i Maria Słomska czuwało nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Konkurencje sportowe przeprowadzał Ryszard Sosnowski. Wśród konkurencji był bieg z jajkiem, bieg w worku, rzut kaloszem, slalom z kijem hokejowym i piłką, rzut kulą , „strong-man”, wożenie sołtysa w taczce oraz „kopciuszek”. Było wiele emocji i dużo śmiechu.

W związku z tym, że drużyny z Sąp i Zastawna uzyskały jednakową ilość punktów, nastąpiła dogrywka w postaci przeciągania liny, którą wygrały Sąpy.

Zwycięzcą Turnieju została drużyna sołectwa Sąpy, otrzymując puchar oraz nagrodę w wysokości 500 zł, II miejsce zajęła drużyna z Zastawna, otrzymując puchar i nagrodę w wysokości 400 zł. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom – drużynie z Błudowa, która również otrzymała puchar oraz nagrodę w wysokości 300 zł.

Puchary i nagrody pieniężne zwycięzcom ufundował Ośrodek Kultury. Sponsorem kiełbasek dla dzieci na ognisko była Danuta Franczak, właścicielka sklepu spożywczo-przemysłowego w Błudowie. Należy podkreślić bardzo dobrą organizację imprezy, gospodarze, mieszkańcy Błudowa, włożyli wiele trudu, aby wszystko się udało. Pogoda również okazała się łaskawa, podczas całej imprezy świeciło słońce.
Elżbieta Lisowska, dyrektor Ośrodka Kultury w MłynarachKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. J-23 #2253644 | 31.0.*.* 26 maj 2017 22:55

    Wożenie sołtysa w taczce to dobra konkurencja przygotowująca do wywiezienia burmistrz w taczce,to takie eliminacje przed wyborami. skład jury to najbardziej kompromitujący skład ludzi nieudaczników ,którzy w żadnej dziedzinie wiedzy i życia nie mają zielonego pojęcia żeby cokolwiek i kogokolwiek oceniać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz