środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

II LO zmieni nazwę? Od września nauka w dwóch językach [zdjęcia]

2017-05-25 19:57:23 (ost. akt: 2017-05-25 20:08:53)
Uczniowie II LO podczas czwartkowych drzwi otwartych

Uczniowie II LO podczas czwartkowych drzwi otwartych

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu od 1 września zmieni nazwę? Najstarsza szkoła średnia w Elblągu poszerza swoją ofertę edukacyjną i od nowego roku zaprasza młodzież do nauki w klasie, gdzie drugim językiem, w którym będą się odbywały lekcje, będzie angielski. Nowa nazwa szkoły ma brzmieć: II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi.

Potrzebę stworzenia klasy dwujęzycznej wielokrotnie i od kilku lat zgłaszali absolwenci Gimnazjum nr 3, które wchodzi w skład Zespołu szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu. Szkoła rozpoczęła więc starania o utworzenie na razie jednego, pilotażowego oddziału klasy dwujęzycznej. Władze Elbląga przychyliły się do tej propozycji.

Klasa dwujęzyczna z 26 wolnymi miejscami staruje od 1 września 2017 r.
— Uczniowie będą się tu uczyli języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym. Oczywiście będzie realizowana normalna podstawa programowa tak, jak w każdej szkole średniej, ale oprócz tego będziemy mieli zajęcia, które będą prowadzone w języku angielskim — mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektor ZSO nr 2 w Elblągu. — Na dzisiaj jesteśmy przygotowani, by w sposób dwujęzyczny prowadzić zajęcia uzupełniające z kultury, geografii i historii krajów anglojęzycznych. Takie przedmioty będą bardzo potrzebne uczniom po to, żeby wzbogacić ich zasób słownictwa czy umiejętności wysławiania się w języku obcym.

Szkoła jest także przygotowana, by w ten sposób prowadzić także zajęcia z WOS-u, historii, historii społeczeństwa, geografii, biologii i przyrody.
— Do tych przedmiotów mamy specjalistów z wykształceniem kierunkowym i certyfikatem z języka angielskiego, który pozwala im uczyć w szkole średniej — dodaje dyrektor Jurewicz.

Nowa klasa i nowa oferta edukacyjna, jaką proponowało w czwartek (25.05) II LO podczas corocznych drzwi otwartych, spowoduje także potrzebę zaangażowania do pracy większej ilości pedagogów. Jednak ci, którzy będą uczyć tzw. przedmiotów uzupełniających raczej nie będą mogli liczyć na pełne etaty.
— A jeśli chodzi język angielski na poziomie dwujęzycznym jesteśmy w stanie zabezpieczyć to własnymi środkami — mówi Agnieszka Jurewicz.

W związku z utworzeniem nowego oddziału władze szkoły chcą także zmienić nazwę placówki. Od 1 września 2017 r. II Liceum Ogólnokształcące ma nosić nazwę II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyki w Elblągu.
Tę zmianę muszą jednak zaakceptować elbląscy radni.
as


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mama #2252815 | 188.47.*.* 25 maj 2017 21:00

    Gratuluję Prezydentowi dobrej decyzji. Nareszcie i Elbląg doczekał się publicznych szkół dwujęzycznych! Moje dziecko nie będzie musiało wyjeżdżać do Gdańska. Super, brawo!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz