Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Dobra wiadomość dla Kram Startu. Transmisje ligowych meczów w TVP

2017-05-25 21:26:55 (ost. akt: 2017-05-25 21:39:30)
Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg w minionym sezonie zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg w minionym sezonie zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Telewizja Polska kupiła od Związku Piłki Ręcznej w Polsce prawa do transmisji meczów. W przyszłym sezonie TVP będzie pokazywała m.in. mecze kobiecej superligi, w której występują piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg.

Umowa między ZPRwP a Telewizją Polską obowiązywać będzie do końca 2020 roku. TVP będzie pokazywać mecze towarzyskie i eliminacyjne reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, finałowe spotkania Pucharu Polski kobiet i mężczyzn oraz rozgrywki kobiecej superligi.

— Umowa ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce wpisuje się w strategię Telewizji Polskiej — powiedział Jacek Kurski, prezes TVP. — Chcemy transmitować mecze polskich drużyn narodowych, zarówno w największych imprezach, jak i w meczach eliminacyjnych oraz towarzyskich. To nasza misja, by pokazać ich rywalizację i wielkie sukcesy. Chcemy być obecni tam, gdzie polscy sportowcy z orzełkiem na piersi stają na podium i kiedy jest grany Mazurek Dąbrowskiego. Właśnie takich chwil życzę jak najwięcej Związkowi, a przede wszystkim kibicom, którzy za pośrednictwem Telewizji Polskiej będą mogli śledzić rywalizację naszych drużyn narodowych.

— Dziękuję Telewizji Polskiej za tę decyzję. Piłka ręczna będzie teraz obecna na antenie TVP w niezwykle szerokim zakresie — podkreślił Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. — To z całą pewnością przyczyni się do dalszej popularyzacji tej dyscypliny sportu w Polsce, na czym nam wszystkim, całej rodzinie piłki ręcznej, zależy szczególnie. Handball to sport niezwykle emocjonujący i waleczny, o czym wielokrotnie przekonaliśmy się oglądając mecze z udziałem reprezentacji Polski. Wierzę, że występy naszych drużyn w nadchodzących latach, zarówno na poziomie reprezentacyjnym jak i klubowym, dostarczą wszystkim widzom, wszystkim kibicom, niezapomnianych wrażeń i emocji.

Telewizja Polska już w poprzednim tygodniu transmitowała istotne dla piłki ręcznej wydarzenia krajowe. Na antenie TVP Sport pokazane zostały decydujące mecze superligi kobiet, a także finałowe mecze o PGNiG Puchar Polski kobiet i mężczyzn.

Przypomnijmy, że w zakończonym niedawno sezonie kobiecej superligi brązowy medal wywalczyły piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg. Przez cały sezon jednak te rozgrywki nie były obecne na żadnej antenie ogólnopolskiej telewizji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB