To był rekordowy Bieg Piekarczyka. Wystartowało 760 osób [film, zdjęcia]

2017-06-04 12:33:19(ost. akt: 2017-06-04 15:32:47)

Autor zdjęcia: Sandra Kuczyńska

Jury Kaptserak (Białoruś) wygrał w niedzielę Bieg Piekarczyka na 10 kilometrów w Elblągu. Zwycięzca dobiegł na mecie w 30 minut i 11 sekund. Wśród kobiet triumfowała Volha Kratusova (Białoruś) z czasem 35.52. Dzień wcześniej Kratusova wygrała również rywalizację kobiet podczas Biegu Filipidesa na 10 kilometrów w Pasłęku.
To był rekordowy Bieg Piekarczyka pod względem frekwencji. Wystartowało 760 zawodników! Uczestnicy biegu głównego mieli do przebiegnięcia dwie pętle - każda po 5 kilometrów. Start i meta znajdowały się na ul. Stoczniowej w pobliżu Bramy Targowej, a trasa wiodła ulicami w pobliżu starówki i także uliczkami Starego Miasta. Organizatorzy zaprosili do udziału w biegu także mieszkańców miast partnerskich i na podium ostatecznie znalazło się ich dwoje: Aleksander Radnikov z Kaliningradu był trzeci wśród mężczyzn, a Emeline Gruau z francuskiego Compiegne) druga wśród kobiet.

Od początku mocne tempo narzucili Białorusini Jury Kaptserak i Hendaz Verkhavodin, którzy pierwszą pętle przebiegli poniżej 15 minut. Walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy nimi na ostatnim kilometrze. Wygrał Kaptserak z czasem 30 minut i 11 sekund.

Najlepszym Polakiem na mecie okazał się Karol Kaliś z Susza, któremu czas 31.35 dał czwarte miejsce. Na piątym miejscu bieg ukończył najszybszy elblążanin - okazał się nim Adam Serocki (33.26).