Remis Concordii w meczu z MKS Ełk

2017-06-04 15:09:19(ost. akt: 2017-06-04 15:11:52)

Dla broniących się przed spadkiem z III ligi piłkarzy Concordii Elbląg niedzielny mecz z MKS Ełk był kolejnym z tych "za sześć punktów". Nie wykorzystali jednak atutu własnego terenu i zremisowali z MKS Ełk 3:3.
Przez długi czas, aż do 90 minut, wszystko układało się po ich myśli, bo prowadzili 3:2. Wtedy prawą stroną boiska pognał Mateusz Furman i po jego dośrodkowaniu piłka w polu karnym trafiła w rękę Michała Lewandowskiego, a pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Michał Gryszko i spotkanie zakończyło się remisem.

W pierwszej połowie stroną atakującą była Concordia, a goście ograniczyli się do wyprowadzenia kontrataków. W tym czasie gospodarze strzelili dwa gole. Najpierw po dośrodkowaniu Mateusza Szmydta, akcję zamknął Artur Stawikowski i z bliska strzelił do siatki. Tuż przed przerwą po indywidualnej akcji Martin Strach podwyższył na 2:0.

Po przerwie po jednej z kontr Daniel Świderski zdobył kontaktowego gola, ale mimo to gospodarze mieli spotkanie pod kontrolą. W 76. min MKS doprowadził do wyrównania. Gryszko uderzył z dystansu i piłka po rykoszecie wpadła za kołnierz bramkarza.

Concordia nie odpuszczała. W 83. min Hubert Otręba strzałem z 14 metrów ponownie wyprowadził ją na prowadzenie. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do zawodników z Ełku.