Zwycięstwo na koniec sezonu. Concordia wygrała z Sokołem [zdjęcia]

2017-06-14 18:56:09(ost. akt: 2017-06-14 23:02:07)

III-ligowcy rozegrali w środę (14.06) ostatnią kolejkę spotkań. Piłkarze Concordii Elbląg na zakończenie sezonu wygrali przed własną publicznością z Sokołem Ostróda 3:0, ale i tak kończą rozgrywki na miejscu spadkowym.
W pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli. Bliżej objęcia prowadzenia był Sokół. W 26. min po strzale Damiana Szczepańskiego piłka trafiła w słupek. Nieco wcześniej ten sam zawodnik, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem elbląskiej drużyny, zwlekał z oddaniem strzału i w porę piłkę wybił mu Edil de Souza Barros. Najlepszą sytuację zmarnował jednak Michał Danilczyk. W 37. min nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Kamilu Smyku.

W drugiej części meczu odważniej zaatakowali gospodarzy i na efekty nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w 47. min piłka po strzale Martina Stacha tylko minimalnie minęła bramkę, a zaledwie pięć minut później Mateusz Gołębiewski trafił w słupek.

Wynik spotkania otworzył Michał Pietroń, który pokonał bramkarza z Ostródy strzałem z około 30 metrów. Zaledwie osiem minut później wynik podwyższył Michał Kiełtyka, który głową skierował piłkę do siatki.

W 79. min Pietroń nie wykorzystał rzutu karnego, ale zrehabilitował się zaledwie minut później, popisując się celnym strzałem sprzed linii pola karnego. W ten sposób ustalił wynik spotkania w Elblągu.