Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Tragedia podczas zawodów. Nie żyje jeden z zawodników. Oświadczenie organizatorów

2017-06-18 13:39:51 (ost. akt: 2017-06-18 17:53:44)

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę (18.06) podczas zawodów Garmin Iron Triathlon, które były rozgrywane w Elblągu. W trakcie pierwszej konkurencji, która był rozgrywana w rzece Elbląg, zasłabł 42-letni mężczyzna. Pomimo szybko podjętej reanimacji nie udało się uratować mu życia.

Zobacz także: Oni wygrali Garmin Iron Triathlon w Elblągu. Ceremonia zakończenia bez fanfar i muzyki [film, zdjęcia] Garmin Iron Triathlon po raz drugi gości w Elblągu. Pierwszy raz te zawody odbyły się tutaj w lipcu 2016 r. W Elblągu w niedzielę rozegrano zawody Garmin Iron Triathlon. Na dystansie 1/4 ironmana triumfowali Maciej Bodnar (Borne Sulinowo) i Ewelina Pisarek...
Informację o tragicznym wypadku podczas zawodów potwierdza podkom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Jak dodaje, mężczyznę wyciągnięto na brzeg i podjęto reanimację. Niestety, nie udało mu się uratować życia.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci mężczyzny. To wyjaśni się podczas sekcji zwłok.

Organizator zawodów wydał oświadczenie w sprawie tego zdarzenia.
Podczas zawodów Garmin Iron Triathlon w Elblągu, które miały miejsce 18 czerwca 2017 roku, jeden z zawodników zasłabł podczas etapu pływackiego. Zawodnik został natychmiast wyciągnięty z wody oraz otrzymał natychmiastową pomoc medyczną ze strony służb ratowniczych i pogotowia ratunkowego zapewnionego przez organizatorów imprezy. Na brzegu, na którym zlokalizowana była karetka, przeprowadzona została akcja reanimacyjna, niestety zawodnik zmarł.

W tej tragicznej sytuacji rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

W związku ze zdarzeniem, jakie miało miejsce w dniu dzisiejszym, organizatorzy zobowiązują się do pełnej współpracy z odpowiednimi służbami w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy.
Jednocześnie informujemy, że organizatorzy Garmin Iron Triathlon Elbląg zapewnili rzetelne zabezpieczenie organizacji zawodów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami poszkodowanemu została udzielona natychmiastowa pomoc przez wykwalifikowane służby medyczne.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. elblążanka #2270103 | 83.20.*.* 21 cze 2017 08:48

  uważam,że po tragicznej śmierci uczestnika zawodów, z samego szacunku dla Zmarłego, zawody powinny być przerwane....to Wstyd, że zabawa trwała nadal, gdy umarł Człowiek!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Maxx #2268905 | 194.228.*.* 19 cze 2017 15:07

  Byłem wczoraj w Elblągu i startowałem … zawody zabezpieczone były dobrze (ale to moje subiektywne zdanie)… a to po prostu zwykły wypadek … w Polsce (na zawodach tri) zdarza się zwykle 1 w roku i tyle … i to z reguły z powody niezdiagnozowanej wady serca albo niezdiagnozowanej choroby wieńcowej/miażdżycy … jakby ktoś wątpił to: SPORT TO ZDROWIE !!! … trzeba tylko od czasu do czasu zrobić sobie badania, zwłaszcza na początku „kariery” … a ignoranci powinni wiedzieć, że w Polsce najniebezpieczniejszym sportem jest leżenie na kanapie przed TV – umiera na to rocznie ponad 170tys. Polaków (prawie 500 na dobę) … pozdrawiam wszystkich uprawiających sport … a ignorantom miłego leżenia na kanapie przed TV …

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. cedf #2268826 | 79.190.*.* 19 cze 2017 12:40

  Różne przypadki się zdarzają i mogą również dotknąć czynnego zawodnika. Jednak kontrolne badania lekarskie powinny obejmować również amatorów - tak jak w przypadku czynnych zawodników wydawanych na okres 6-mscy. Owszem nie wszystko lekarz wykryje. Owszem takie zaświadczenia są podpisywane również przez durniów kasujących za pieczątkę. Pytanie tylko co amator chce i gdzie się wybierze. Czy odpękać papier czy może zadbać o swoje zdrowie. Lekarzy sportowych jest trochę i znalezienie takiego który zadba o właściwe wykonanie swojej roboty nie trudno znaleźć. Po za tym kogo zawodnik oszukuje ładując się do takiego felczera ? Chyba samego siebie. A sami organizatorzy mają to centralnie. Oświadczenie i tyle. Nie wspomnę o zabezpieczeniu czy to w wodzie czy na trasie rowerowej. Parę kajaczków na tak dużą grupę płynących, mijanki na trasie (to przykład z Mrągowa - stacja benzynowa), trasa rowerowa nie zamknięta - tu Elbląg i turyści na trasie czy też mieszkańcy na rowerach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. wyrazy współczucia rodzinie #2268661 | 19 cze 2017 07:29

  Wysłuchali dupochron w eter. Ale nic to, odszkodowanie i tak będzie trza zapłacić.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Wiech #2268604 | 188.146.*.* 18 cze 2017 23:51

   czy warunkiem jest aktualne badanie lekarskie ..a nie oswiadczenie , ze jestem zdrowy

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (10)