Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Rozgrywka z historią

2017-07-12 11:36:35 (ost. akt: 2017-07-12 11:38:24)

Autor zdjęcia: nadesłane/Kuźnia Pruska

Interesuje Cię historia i jej zagadki, lubisz łowić w terenie ciekawostki z przeszłości? Dołącz do innych pasjonatów i stwórz plenerową grę utrzymaną w klimatach średniowiecza.

Areną gry będzie pasłęcka starówka, ale nie tylko. Gracze, a raczej bohaterowie, rozwiązując ukryte w miejskich zakamarkach zagadki i wypełniając kolejne zadania, będą wędrować między historycznymi miejscami i obiektami. Na trasie spotkają postaci z przeszłości, które być może pomogą im dotrzeć do następnych lokalnych tajemnic.

To jedynie wstępny zarys, bo pełny scenariusz oraz poszczególne zadania, z jakimi zmierzą się uczestnicy, powstaną w czasie warsztatów tworzenia pasłęckiej miejskiej gry, organizowanych przez nieformalną grupę Aktywny Pasłęk i stowarzyszenie Kuźnia Pruska. Nabór już ruszył. Udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani historią i wolontariatem. Ci, którzy lubią wyłuskiwać z miejskiej tkanki okruchy przeszłości i przede wszystkim chcą pokazać innym jak ciekawy może być Pasłęk. Przed uczestnikami warsztatów tworzenie historycznych łamigłówek, mapy gry i innych elementów scenariusza, w tym wcielanie się w historyczne postacie.

Grupie Aktyny Pasłęk i Kuźni Pruskiej zależy, by stworzona wspólnie gra była atrakcyjna zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży oraz dorosłych. Ma być przygodową zabawą, w której dzisiejsi mieszkańcy i goście Pasłęka dowiedzą się co nieco o prawdziwej codzienności mieszczan sprzed wieków. Pierwszymi graczami testerami scenariusza będą pasłęckie przedszkolaki i uczniowie miejscowych szkół.

Nabór wolontariuszy na warsztaty tworzenia miejskiej gry potrwa do 31 lipca. Aktywny Pasłęk i Kuźnia Pruska czekają na zgłoszenia mailowe (z tematem „gra miejska”) pod adresem: swal.paslek@gmail.com W zgłoszeniu wystarczy podać imię i nazwisko oraz dodać kilka słów o swoich zainteresowaniach.
Kuźnia Pruska

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB