Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Zauważyli gumowy wąż... Narkotykowa plantacja w leśnym zagajniku pod Pasłękiem

2017-07-12 21:12:26 (ost. akt: 2017-07-13 10:59:18)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zlikwidowali plantację konopi indyjskich w jednej z podpasłęckich miejscowości. Plantacja znajdująca się w leśnym zagajniku liczyła ponad 500 metrów kwadratowych i rosło na niej 480 krzewów konopi. Zatrzymane osoby odpowiedzą za nielegalną uprawę oraz posiadanie narkotyku.

Policjanci kryminalni z Elbląga oceniają, iż z zabezpieczonego materiału sprawcy mogli wyprodukować ponad 12 kg suszu marihuany o czarnorynkowej wartości 360 tysięcy złotych. Zabezpieczone, ścięte rośliny trafiły do policyjnego magazynu. Dwaj mężczyźni w wieku 31 i 32 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

— Plantacja była położona z daleka od siedzib ludzkich, zupełnie na uboczu — mówi policjant operacyjny. — Podczas przeszukania posesji oraz terenu przyległego zauważyliśmy gumowy wąż o długości kilkudziesięciu metrów, który prowadził do leśnego zagajnika. To nim nawadniano plantację konopi.

Na obszarze o długości około 50 metrów i szerokości 10 metrów rozmieszczone były sadzonki konopi. Było to 480 doniczek z ukształtowanymi już krzewami. W chwili zatrzymania obaj mężczyźni znajdowali się na plantacji. Policjanci prowadzący postępowanie wspólnie z prokuraturą będą wnioskowali do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania. Mężczyznom grozi do ośmiu lat więzienia.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bosman #2286040 | 37.47.*.* 14 lip 2017 02:02

    To tylko ziele w taki stadium wegetacji nie posiada Wlasciwosci narkotycznych

    ! - + odpowiedz na ten komentarz