Concordia wygrała w Suszu na inaugurację sezonu

2017-08-13 12:35:48(ost. akt: 2017-08-13 12:40:53)
Na rozpoczęcie nowego sezonu piłkarze Concordii Elbląg pokonali na wyjeździe jeden z czołowych zespołów IV ligi Amex Bączek Unię Susz 2:1.
Przed sezonem w elbląskim klubie doszło do trzęsienia ziemi, bo z klubu odeszło 10 zawodników. W sobotnim meczu w Concordii zadebiutowało siedmiu piłkarzy i ich występ można zaliczy√ do udanych.

Całe spotkanie miało wyrównany przebieg, jednak pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Po trójkowej akcji Tomasz Bejuk - Sebastian Tomczuk - Kamil Kuczkowski, ten ostatni z pola karnego trafił do siatki.

Gospodarze jeszcze przed przerwą po golu Dariusza Laskowskiego doprowadzili do remisu.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy Unii.. Mogli nawet prowadzić, ale dwóch doskonałych sytuacji nie wykorzystał Maciej Karczewski.
Niewykorzystane sytuacje się zazwyczaj mszczą. W 58. min Bejuk obsłużył Kuczkowskiego, a ten nie zmarnował sytuacji i goście wyszli na prowadzenie. Mogli nawet podwyższyć rezultat, ale Dawid Załuski trafił w poprzeczkę.
— W tym meczu zabrakło nam trochę cwaniactwa. Nasza gra była zdecydowanie lepsza niż sam wynik — podsumował trener gospodarzy Jarosław Płoski.