Olimpia wygrała z Gwardią. Dwie bramki Radosława Stępnia [zdjęcia]

2017-08-13 19:07:59(ost. akt: 2017-08-13 20:26:51)

Po dwóch golach Radosława Stępnia piłkarze Olimpii Elbląg pokonali w niedzielę Gwardię Koszalin 2:0. Po tym zwycięstwie drużyna Adama Borosa awansowała w tabeli na szóste miejsce.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Damian Szuprytowski i Radosław Stępień zostali wyróżnieni za rozegranie 100 meczu w barwach elbląskiego klubu, a Anton Kołosow odebrał pamiątkową paterę za strzelenie 100 goli dla Olimpii. Gospodarze do niedzielnego meczu przystąpili bez kontuzjowanego Tomasza Lewandowskiego.

Gwardia w pierwszym kwadransie skupiła się na bronieniu dostępu do własnej bramki, czyhając na okazję do przeprowadzenia kontr. Olimpia pierwszą groźniejszą sytuację stworzyła w 16. min, kiedy Szuprytowski wpadł w pole karne i strzelił, ale piłkę zdołał zablokować jeden z obrońców gości. Za chwilę szczęścia próbował strzałem z wolnego Filip Kop-Ostrowski, jednak w ostatniej chwili interweniował bramkarz. Goście najlepszą sytuację w tej części meczu stworzyli w 46. min, jednak z bliska przestrzelił Przemysław Brzeziański.

Olimpia dopięła swego w drugiej połowie, a obie bramki dla niej strzelił Stępień. Najpierw, 59. min nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu. Później, na kwadrans przed końcem wykończył akcję zainicjowaną na lewej stronie boiska przez Piotra Kurbiela.

Jeszcze na trzy minut przed końcem gospodarze mogli podwyższyć rozmiary zwycięstwa. Rafał Lisiecki podał do Jakuba Bojasa, ale tego w ostatniej chwili uprzedził bramkarz Gwardii.

Drużyna Adama Borosa odniosła zasłużone zwycięstwo. Zdecydowanie lepiej zagrała w drugiej połowie, dobrze do gry wprowadzili się także rezerwowi.
Warto odnotować, że niedzielne spotkanie obejrzało na stadionie ponad 1300 kibiców, w tym grupa fanów Gwardii.

Pozostałe wyniki: ŁKS Łódź — KKS Kluczbork 1:0 (0:0), Warta Poznań — ROW Rybnik 2:0 (1:0), Radomiak Radom — Rozwój Katowice 4:1 (1:0), GKS Jastrzębie Zdrój — Błękitni Stargard 0:0, Wisła Puławy — Legionovia Legionowo 2:1 (2:1), Garbarnia Kraków — Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0), Znicz Pruszków — Gryf Wejherowo 3:2 (2:1), Stal Stalowa Wola— GKS Bełchatów 1:4 (0:2).