Kram Start drugi na turnieju w Koszalinie

2017-08-20 15:13:15(ost. akt: 2017-08-20 15:15:45)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Drugie miejsce zajęły piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg w turnieju o puchar wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego w Koszalinie. W decydującym meczu przegrały z Energą AZS Koszalin 29:35.
W turnieju w Koszalinie wystartowały cztery drużyny z superligi: UKS PCM Kościerzyna, KPR Kobierzyce, Kram Start Elbląg oraz gospodynie, Energa AZS Koszalin. Podczas turnieju zespoły zagrały systemem każdy z każdym.

Kram Start Elbląg — UKS PCM Kościerzyna 36:28 (16:9)
Drużyna z Kaszub robiła co mogła, ale większa rutyna i dojrzałość taktyczna wzięła górę. Zespół z Elbląga dyktował warunki gry i już w pierwszej połowie widać było, kto rządzi na boisku. Brązowe medalistki mistrzostw Polski w drugiej połowie spotkania kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i utrzymały bezpieczny dystans.

Kram Start Elbląg — KPR Kobierzyce 28:26 (14:11)
Drużyna z Dolnego Śląska wzmocniona w tym sezonie kilkoma zawodniczkami, może okazać się czarnym koniem rozgrywek i może sprawić wiele niespodzianek. W meczu z Kram Startem chwilami walczyła jak równy z równym. Drużyna z Elbląga lepiej radziła sobie w ataku i wygrała 28:26. Jej trener Andrzej Niewrzawa, mając do dyspozycji 16 zawodniczek, cały czas rotował składem

Energa AZS Koszalin — Kram Start Elbląg 35:29 (18:16)
Ten mecz rozstrzygnął sprawę pierwsze miejsca. Kibice byli świadkami wyrównanego spotkania. Na przerwę do szatni Energa schodziła z dwubramkową przewagą, której w drugiej połowie pilnowała aż do 45. min. Wystarczyła chwila dekoncentracji w Kram Starcie, by gospodynie zadały decydujący cios, rzucając cztery bramki z rzędu. W tym spotkaniu pojedynek strzelecki toczyły Romana Roszak z Sylwią Lisewską, które zdobyły po 10 goli.

Pozostałe wyniki:
Energa AZS — KPR 24:20 (7:14), Energa AZS — UKS PCM 29:23 (11:13), KPR — UKS PCM 31:25 (16:13).