Fatalne błędy w obronie. Olimpia przegrała z Gryfem 1:3 [zdjęcia, film]

2017-08-23 16:33:16(ost. akt: 2017-08-23 21:10:48)

Po fatalnych błędach w obronie piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg przegrali w środę na własnym stadionie z Gryfem Wejherowo 1:3 (1:1).
Po pierwszej połowie w Elblągu był remis 1:1. Pierwsi jednak bramkę zdobyli goście. W 29. min Hieronim Gierszewski wykorzystał nieporozumienie między elbląskim bramkarzem a obrońcami, dopadł do bezpańskiej piłki i skierował ją z pola karnego do siatki - obok interweniującego Wojciecha Daniela.

Żółto-biało-niebiescy wyrównali jeszcze przed przerwą. W polu karnym faulowany był Radosław Stępień, a "jedenastkę" wykorzystał Jakub Bojas, dla którego to 101. mecz w elbląskich barwach. Z tej okazji przed meczem został uhonorowany przez władze klubu.

Wydawało się, że po przerwie gospodarze pójdą za ciosem. Nic z tego. Dwie kolejne bramki zdobyli goście. W 49. min Filip Kop-Ostrowski stracił piłkę przed własnym pole karnym, przejął ją Paweł Brzuzy i uderzył celnie sprzed pola.

Wynik spotkania ustalił w 61. min Mateusz Goerke, który z bliska skierował piłkę do siatki.

Dla Gryfa to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Jeżeli chodzi o gospodarzy, to rozegrali zdecydowanie najsłabszy mecz w tym sezonie i to nie tylko w obronie. Żółto-biało-niebiescy w drugiej połowie praktycznie stworzyli tylko jedną groźną sytuację podbramkową. W 70. min Radosław Stępień dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym Tomasz Lewandowski nie trafił w piłkę.