Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Falkon Cup 2017 - poznaj Indykpol i Lotos

2017-09-05 11:27:49 (ost. akt: 2017-09-05 20:50:29)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

W najbliższy czwartek w Elblągu rozpocznie się dwudniowy siatkarski turniej Falkon Cup 2017 o puchar prezydenta Elbląga. Przedstawiamy kolejnych uczestników Indykpol AZS Olsztyn oraz Lotos Trefl Gdańsk, które zaprezentują się przed elbląską publicznością.

Indykpol AZS Olsztyn i LOTOS Trefl Gdańsk to drużyny, które w elbląskim turnieju uczestniczą od samego początku i nie ma w tym nic dziwnego. Ekipa z Gdańska to współorganizator imprezy, a siatkarze Indykpolu są jedynym reprezentantem województwa warmińsko-mazurskiego w PlusLidze.

W poprzednich latach obie te drużyny z różnym efektem prezentowały się w elbląskim turnieju. Indykpol AZS Olsztyn w pierwszej edycji zawodów okazał się najlepszy, pokonując w finale Cerrad Czarnych Radom, a w ubiegłym roku znalazł się na podium, zajmując trzecie miejsce. Natomiast Lotos Trefl Gdańsk najlepiej zaprezentował się w ubiegłorocznej edycji Turnieju Czterech Trenerów (obecnie Falkon Cup), gdzie zajął drugie miejsce, ulegając w finale Politechnice Warszawskiej. Jak obie drużyny poradzą sobie w tym roku, przekonamy się już za kilka dni.

Indykpol AZS Olsztyn jest najbardziej utytułowaną drużyną siatkarską na Warmii i Mazurach. Jest pięciokrotnym mistrzem Polski (1973, 1976, 1978, 1991, 1992) i siedmiokrotnym zdobywcą Pucharu Polski (1970, 1971, 1972, 1982, 1989, 1991, 1992). Jednak XXI wiek nie jest już tak udany dla ekipy z Olsztyna. Ostatni znaczący sukces olsztyńskich akademików przypadł na 2008 r. i było to trzecie miejsce w rozgrywkach PlusLigi. W minionym sezonie, ekipa ze stolicy województwa zajęła piąte miejsce w PlusLidze.
Po rozgrywkach z zespołem pożegnał się trener Andrea Gardini, którego zastąpił jego rodak Roberto Santilli. Do najbardziej znanych postaci związanych z olsztyńskim AZS-em można z pewnością zaliczyć: Pawła Papke, Pawła Zagumnego, Piotra Gruszkę i Łukasza Kadziewicza.

Natomiast w roli gospodarza turnieju zagrają siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk, którzy w ubiegłym roku w elbląskiej imprezie zajęli drugie miejsce. Zresztą nie po raz pierwszy zespół z Gdańska zaprezentuje się elbląskiej publiczności. W ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Lotos Trefl już wcześniej gościł w Elblągu, rozgrywając swoje mecze. Jak podkreślają zawodnicy oraz sztab szkoleniowy gdańskiej drużyny, Elbląg to dla nich idealne miejsce do rozgrywania przedsezonowych spotkań i za każdym razem odwiedzają nasze miasto z przyjemnością. Chwalą świetną atmosferą na trybunach oraz bardzo profesjonalną organizację. Także i tym razem liczą na doping elbląskiej publiczności.

Klub Lotos Trefl Gdańsk powstał w 2005 r. i od tamtej pory prowadzi równolegle profesjonalną drużynę siatkarzy oraz rozbudowane szkolenie młodzieży w gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i Akademii Siatkówki Trefl. Nieprzerwanie od sezonu 2011/2012 LOTOS Trefl występuje w PlusLidze, z roku na rok stawiając kolejne kroki w budowie siatkarskiej potęgi. Trzy lata temu drużyna sięgnęła po tytuł wicemistrzów kraju oraz wywalczyła Puchar Polski, rok temu zdobyła Superpuchar Polski, a w minionym sezonie zajęła ósme miejsce. Zespół prowadzi utytułowany szkoleniowiec Andrea Anastasi, który wcześniej pracował m.in. z biało-czerwonymi.

Aktualnie trwa sprzedaż biletów na turniej Falkon Cup 2017. Wejściówki można nabywać przez Internet za pośrednictwem strony hali sportowo-widowiskowej MOSiR w zakładce rezerwacje i taka sprzedaż potrwa do 5 września. Aż do dnia imprezy bilety można kupić także w kasie hali przy al. Grunwaldzkiej 135 w godz. 10-18.

Organizatorzy przygotowali dla kibiców cztery rodzaje wejściówek. Za bilet jednodniowy (dwa mecze) zapłacimy 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Karnet na cały turniej (4 mecze) to koszt 30 zł (normalny) i 20 (ulgowy). Do sprzedaży trafią także karnety VIP (cena 50 zł), dzięki którym każdy kibic będzie miał możliwość oglądania wszystkich spotkań z płyty boiska. MOSiR przygotował także ofertę dla zorganizowanych grup szkolnych (minimum 10 osób plus opiekun grupy). Za grupowy bilet wstępu na wszystkie mecze każda z osób zapłaci 5 zł. Na bilety dla grup zorganizowanych obowiązuje rezerwacja mailowa pod adresem marketing@mosir.elblag.eu, która potrwa do 6 września.

Program imprezy:
7 września (czwartek)
godz. 17 ZAKSA Kędzierzyn Koźle — Indykpol AZS Olsztyn
godz. 18.50 uroczyste otwarcie turnieju Falkon Cup
godz. 20:00 Lotos Trefl Gdańsk — Łuczniczka Bydgoszcz
8 września (piątek)
godz. 17 mecz o trzeciemiejsce
godz. 19 mecz finałowy
godz. 20.30 uroczyste zakończenie turnieju

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, zaś partnerem wydarzenia LOTOS Trefl Gdańsk. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

http://m.wm.pl/2017/09/orig/falkon-cup-413386.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB