Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Zapytaj podologa - darmowe konsultacje

2017-09-08 00:00:00 (ost. akt: 2017-09-07 21:30:58) Artykuł sponsorowany

Cierpisz z powodu wrastających paznokci? A może męczą cię bolące odciski lub pękające pięty? Czas na wizytę u podologa, czyli specjalisty od zdrowych stóp.

Problemy ze stopami może mieć każdy, więc nie ma czego się wstydzić. Dzieci, kobiety i mężczyźni cierpią m.in. na wrastające paznokcie, brodawki (kurzajki), czy paznokcie grzybicze. Każda niepokojąca, a co gorsza boląca zmiana, powinna być sygnałem do wizyty u podologa piętrze).

Chyba najbardziej uciążliwe są odciski. Kto z nas ich nie miał? Bolą i utrudniają chodzenie. Na górnych częściach palców stóp powstają tzw. nagniotki (bywają bardzo bolesne z korzeniem umiejscowionym w środku odcisku). Pod powierzchnią stopy, na pięcie lub dużym palcem pojawiają się z kolei modzele. Wyjątkowo kłopotliwe są brodawki-kurzajki, które występują zarówno pod stopami, a także na palcach, pomiędzy nimi i przy paznokciach.

Nie trzeba być specjalistą by odpowiednio nazwać to, co pojawiło się na stopie – od tego jest podolog. Ekspert od stóp jest w stanie już w trakcie pierwszej wizyty ulżyć w bólu pacjentowi np. z dużym odciskiem czy wrastającym paznokciem. Podolog łączy nowoczesną kosmetologię z odrobiną chirurgii i ortopedii.

W trakcie zabiegu specjalista ocenia zmiany i stopień ich zaawansowania. Przynosi ulgę stopom, szczegółowo wyjaśnia przyczynę powstawania problemu i podpowiada, jak temu zaradzić.

Dzięki konsultacji podologa można nawet uniknąć wizyty u chirurga! Jeszcze kilka lat temu wrastające paznokcie po prostu zrywano. Prawda, że boli na samą myśl o tym zabiegu… Podolog pozwala uratować paznokieć przy zachowaniu komfortu pacjenta i co najważniejsze - bezbolesnego przeprowadzenia zabiegu. Przełomowym rozwiązaniem jest zastosowanie klamry korygującej, która pozwala stopniowo nakierować płytkę do prawidłowego wzrostu.

Z bólem kojarzą się także popękane, wysuszone, a czasami nawet krwawiące pięty, które mogą być podłożem dla bakterii i wirusów. No i oczywiście nie dodają urody stopom. Za pękanie pięt mogą odpowiadać nadwaga, złe obuwie lub nieodpowiednia pielęgnacja np. nieumiejętne ścieranie pięt. Kuracja polega na umiejętnym oczyszczaniu powstałych szczelin specjalistycznym sprzętem oraz aplikacji leczniczych preparatów, które łagodzą powstałe rany.

Jeżeli chcesz pozbyć się bólu i cieszyć się zdrowymi stopami odwiedź podologa!
Już dzisiaj umów się na bezpłatną wizytę w Salonie Urody Gross.


Czekamy na Ciebie!

Salon Urody Gross gabinet Zdrowe stopy
Elbląg ul. Nitschmanna 20-22 I piętro
Zapraszamy od 9 - 16

Masz pytania, zadzwoń 55 236 22 88.

www.salonurody.pl