Siatkarze Lotosu Trefl wygrali Falcon Cup w Elblągu [ZDJĘCIA]

2017-09-08 22:48:53(ost. akt: 2017-09-09 11:11:30)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

W piątek w Elblągu zakończył się dwudniowy turniej Falkon Cup z udziałem czterech siatkarskich drużyn z PlusLigi. Główne trofeum, puchar prezydenta Elbląga, zdobyli siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk, którzy w finałowym pojedynku pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:0.

Po raz trzeci w Elblągu został rozegrany turniej siatkówki z udziałem czterech zespołów z PlusLigi, dla których jest to dobry sprawdzian przed nowym sezonem. W poprzednich latach odbywał się pod nazwą "Turniej Czterech Trenerów", w tym roku dwudniowe zawody toczyły się pod nazwą Falkon Cup.

Dwa pierwsze mecze zostały rozegrane w czwartek. Ich zwycięzcy, czyli Lotos Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn (wygrał po tie-breaku z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle), spotkali się drugiego dnia w meczu o pierwsze miejsce, a przegrani kędzierzynianie i Łuczniczka Bydgoszcz zagrali o trzecią lokatę.

Bardziej zacięty przebieg miał mecz o trzecie miejsce. Tu do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, w którym mistrz Polski ZAKSA pokonał Łuczniczkę 15:11 i zapewnił sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

W wielkim finale siatkarze z Gdańska potrzebowali 1 godziny i 20 minut, by ograć Indykpol AZS 3:0. Z każdym setem ich przewaga była coraz bardziej widoczna. — Wyjeżdżamy z Elbląga zadowoleni, kibice dopisali, fajnie się tutaj grało i cieszymy się ze zwycięstwa. Nie spodziewaliśmy się, że w finale będą trzy sety, obstawialiśmy cztery, nawet pięć, ale będziemy szybciej w domu — powiedział nam Damian Schulz, siatkarz Trefla, który został wyróżniony tytułem najbardziej wartościowego zawodnika turnieju.