Olimpia przegrała w Jastrzębiu-Zdroju

2017-09-09 17:35:16(ost. akt: 2017-09-09 20:59:54)
Olimpia Elbląg w sezonie 2017/18

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Dobrze się zaczęło, ale jednak piłkarze Olimpii Elbląg przegrali w sobotę na wyjeździe z GKS Jastrzębie-Zdrój 1:2.
Aam Boros, trener Olimpii Elbląg, tym razem zdecydował się na jedną zmianę w podstawowym składzie w porównaniu do poprzedniego meczu ze Stalą Stalowa Wola (2:2). Szansę gry od pierwszej minuty dostał Damian Szuprytowski, który przeciwko Stali wszedł na boisko w drugiej połowie i pokazał się z dobrej strony, m.in. strzelając bramkę na 2:1. Szuprytowski zastąpił w wyjściowej "jedenastce" Michała Kiełtykę, narzekającego na uraz stopy.

Pierwsza połowa sobotniego meczu w Jastrzębiu-Zdroju toczyła się pod dyktando żółto-biało-niebieskich, którzy już w 9. min objęli prowadzenie. Po rajdzie lewą stroną boiska Damian Szuprytowski dośrodkował w pole karne, a tam Piotr Kurbiel strzelił swojego drugiego w tym sezonie gola.

W drugiej połowie role się zmieniły. To gospodarze mieli więcej do powiedzenia, a swoją przewagę udokumentowali dwoma bramkami. W ten sposób punkty pozostały w Jastrzębiu-Zdroju.

Dla Olimpii to piąty mecz z rzędu, w którym nie udało się jej odnieść zwycięstwa.