Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Elbląski Bieg Niepodległości po raz czwarty. Ruszyły zapisy

2017-09-15 12:51:44 (ost. akt: 2017-09-15 13:09:23)

Autor zdjęcia: materiały organizatorów

11 listopada odbędzie się w Elblągu czwarta edycja Biegu Niepodległości. Chętni mogą się już zapisywać. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którzy chcą i lubią świętować w ruchu. Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km. Organizatorzy przygotowali również zawody dla dzieci, młodzieży, sztafet i sztafet rodzinnych.

— Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Elbląga i gości z innych miejscowości do świętowania 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę właśnie w naszym mieście. To nie tylko świętowanie uroczyste, ale także w biegu, za sprawą czwartej już edycji Biegu Niepodległości, który z roku na rok bije rekord frekwencji — mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który objął Bieg Niepodległości swoim patronatem.

W ubiegłym roku w Biegu Niepodległości wystartowało ponad 600 osób. W tym roku organizatorzy: Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, przewidzieli 800 miejsc. Zapisy właśnie ruszyły na stronie www.elektronicznezapisy.pl.

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się po tej samej trasie jak rok temu. Start i meta będą znajdować się na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Odbędzie się również rywalizacja trzyosobowych sztafet, a także bieg towarzyszący na jednej pętli (3333 m). Dzieci do 13. roku życia będą rywalizować w Małym Biegu Niepodległości Enduro Kid, który współorganizuje Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu. Wpisowe na zawody wynosi 30 zł (bieg główny), 20 zł (młodzież) i 10 zł (dzieci).

Każdy uczestnik imprezy otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz statuetki.

Każdy z uczestników będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe.
— W ubiegłym roku pokazaliśmy, że umiemy świętować niepodległość na wesoło i sportowo. Mamy nadzieję, że tak będzie też teraz. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie, to świetna propozycja na rodzinne spędzenie wolnego dnia na świeżym powietrzu — mówi Tadeusz Sznaza, przedstawiciel stowarzyszenia EL Aktywni.

Program Biegu Niepodległości
• Piątek (10.11)
godz. 14-18 wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
• Sobota (11.11)
godz. 9-13 wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
godz. około 10.55 otwarcie zawodów
godz. 11-12.30 starty do Małego Biegu Niepodległości – Enduro Kids (dzieci w wieku od 0 do 13 lat)
godz. 12.30 nagradzanie uczestników Małego Biegu Niepodległości
godz. 13:30 start do Biegu Głównego, biegu towarzyszącego na 3.333 m oraz sztafet
godz. 14.15-15.15 wydawanie posiłków dla zawodników
godz. 15 dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego, biegu towarzyszącego oraz sztafet
godz. 15.15 losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego, biegu na 3.333 m oraz sztafet.
godz. 15.45 zakończenie zawodów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB