Cenne zwycięstwo Kram Startu w Szczecinie

2017-09-17 12:43:31(ost. akt: 2017-09-19 12:09:18)
Sylwia Lisewska, Start Elbląg

Autor zdjęcia: Sandra Kuczyńska

To był ich piąty mecz w ciągu niecałych dwóch tygodni. Tym bardziej cenne jest to zwycięstwo. Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg wygrały w Szczecinie z Pogonią 24:22.
Od początku spotkaniu towarzyszyły spore emocje. Każdy z zespołów czuł respekt do rywala, a gra w początkowej fazie była bardzo nerwowa. Wynik spotkania otworzyła z rzutu karnego Sylwia Lisewska. Długo elblążanki nie prowadziły, bo w 6. min było już 4:2 dla Pogoni. Kibice byli świadkami bardzo zaciętego meczu. Po 20. min nadal prowadziły gospodynie 11:9. Za chwilę, po golu Patrycji Królikowskiej, Pogoń powiększyła przewagę do trzech goli (12:9).

Szczypiornistki Kram Startu, niezrażone takim obrotem sprawy, szybko uporządkowały grę, zwarły szyki i same przeszły do bardziej zdecydowanej gry ofensywnej. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Po golach Aleksandry Stokłosy, Darii Szynkaruk oraz Lisewskiej doprowadziły do remisu 12:12.
Po przerwie kibice byli świadkami jeszcze bardziej emocjonującej walki. W elbląskiej bramce dwoiła się i troiła Sołomija Szywerska, która wielokrotnie obronną ręką wychodziła z opresji. Zawodniczki trenera Andrzeja Niewrzawy poprawiły też dokładność w rozgrywaniu ataku pozycyjnego. W 40. min po bramce Katarzyny Kozimur drużyna gości wyszła prowadzenie 20:19, ale za chwilę był już remis 20:20.

Im bliżej było końca, tym większa była dramaturgia. Kolejnego gola elblążanki zdobyły dopiero 10 minut później, a jej autorem była Patrycja Świerżewska. Kolejnego gola dorzuciła Aleksandra Kwiecińska i Kram Start wszedł na swoje właściwe tory.

Szczecinianki, mając nóż na gardle, jeszcze raz zerwały się do ataku. Na pięć minut przed końcem doprowadziły do kolejnego remisu tym razem 22:22.
W ostatnich minutach Kram Start zagrał lepiej niż Pogoń. Po kolejnym golu Lisewskiej oraz Hanny Yashchuk elblążanki prowadziły 24:22 i zwycięstwa nie pozwoliła już sobie odebrać.

— To bardzo cenne zwycięstwo i w dodatku na trudnym terenie, co ma dodatkową swoją wartość — mówi trener elblążanek Andrzej Niewrzawa. — Drużyna pokazała charakter. Walczyła od początku do końca meczu i w pełni zasłużyła na zwycięstwo.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
KPR Kobierzyce — UKS PCM Kościerzyna 37:25 (14:11), Piotrcovia Piotrków Trybunalski — Perła Lublin 25:36 (14:18), Ruch Chorzów — KPR Jelenia Góra 3:5 w karnych (11:13, 28:28), Korona Handball Kielce — Energa AZS Koszalin w niedzielę o godz. 16, Metraco Zagłębie Lubin — Vistal Gdynia w niedzielę o godz 18.