Kram Start pokonał KPR Jelenia Góra [film]

2017-09-20 19:21:00(ost. akt: 2017-09-21 06:48:41)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

To nie był spacerek, jakby można było się spodziewać przed meczem, ale finał był szczęśliwy. Po wyrównanym spotkaniu piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg pokonały w środę KPR Jelenia Góra 28:25 (14:13). Losy spotkania w Elblągu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich minutach.

Piłkarki ręczne Kram Startu w środowym meczu musiały zdobyć komplet trzech punktów. Inny wynik nie wchodził w rachubę, bo zespół z Jeleniej Góry to rywal, który w poprzednim sezonie cudem utrzymał się w superlidze (bo wycofał się Łączpol Gdańsk), a w tym ma zupełnie odmienne cele.

Drużyna Andrzeja Niewrzawy, zgodnie z założeniami, wygrała z KPR Jelenia Góra, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. Być może dlatego, że dla gospodyń to był szósty mecz w ciągu 14 dni! Ten super maraton zakończył się w środę wymęczoną wygraną 28:25. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich pięciu minutach.

Kibice w elbląskiej hali byli świadkami wyrównanego spotkania. KPR lepiej rozpoczął mecz i w 4. min było 3:2 dla niego, ale to było ostatnie prowadzenie gości w tym spotkaniu. Mimo to zacięta walka trwała.

W pierwszej połowie elblążanki dwukrotnie prowadziły trzema bramkami: 7:4 w 11 oraz 8:5 w 13. min, ale to była największa przewaga, jaką potrafiły sobie wypracować w tym spotkaniu.

Po przerwie szczypiornistki KPR nie rezygnowały z walki i pilnowały wyniku. Mimo to gospodyniom ponownie udało się uciec na trzy bramki: 21:18, 22:19, 23:20, ale to nie był koniec emocji. W tej części spotkania uaktywniła się na lewym rozegraniu Aleksandra Tomczyk i to po jej trafieniu w 53. min na tablicy wyników pojawił się remis 23:23. Zapachniało niespodzianką.

W ostatnich minutach doświadczenie zespołu z Elbląga wzięło górę, m.in. dwie ważne bramki dla Kram Startu w tym czasie rzuciła Joanna Waga, a rywalki przez dwie minuty musiały grać w osłabieniu (na ławkę kar sędziowie odesłali Martę Karwecką).