Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Warsztaty tańca brzucha

2017-09-21 17:30:08 (ost. akt: 2017-09-21 14:31:27)
Taniec brzucha ma coraz więcej zwolenników w Elblągu

Taniec brzucha ma coraz więcej zwolenników w Elblągu

Autor zdjęcia: Ingrid Hintz - Nowosad

Taniec brzucha to bardzo kobieca i egzotyczna forma, którą możesz poznać podczas spotkania „Magia orientu” realizowanego w Centrum Tańca Promyk. Wstęp bezpłatny.

W niedzielę, 24 września w Centrum Tańca Promyk odbędzie się bezpłatne spotkanie pod hasłem „Magia orientu”.

- W ramach projektu chcemy pokazać różne formy tańca – mówi koordynatorka Joanna Karpiuk – W najbliższą niedzielę będzie to taniec brzucha. Uczestniczki zobaczą pokaz w wykonaniu profesjonalistki Agnieszki Nailah Urbaniak oraz wezmą udział w warsztatach. Kolejne spotkanie w październiku poświęcone będzie flamenco.

Taniec brzucha to bardzo kobieca forma. Uważa się, iż potrafi on wydobyć z kobiet to, co w nich najpiękniejsze - umiejętność uwodzenia, radość, siłę, witalność. Jest też źródłem samoakceptacji, celebrowania życia i czystej zabawy.

- Taniec brzucha pozwala cieszyć się swoim ciałem i pomaga w pozbyciu się kompleksów – mówi Joanna Karpiuk - Udowadnia, że aby być ponętną wcale nie trzeba mieć idealnej sylwetki.

Taniec brzucha bazuje na ruchach brzucha, bioder i klatki piersiowej. Ważną rolę odgrywają subtelne ruchy rąk i przyciągający wzrok. Tancerka wykonuje wężowe ruchy, które uspokajają i wyciszają. Jest to forma medytacji w której ciało jest przekaźnikiem energii. Jest to też sposób na dobrą zabawę i oderwanie od codzienności. 


Spotkanie z tańcem brzucha odbędzie się 24 września /niedziela/ w godz. 17:00 – 18:30. Wstęp bezpłatny.

- Na zajęcia należy ubrać bluzeczkę lub topik (jeśli ktoś chciałby mieć odkryty brzuch), getry lub miękkie dresowe spodnie, a na nogi baletki lub skarpetki – zalecają organizatorzy – Na biodrach można przewiązać chustę.
Informacja CT Promyk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB