Zwycięstwo warte aż czterech punktów. "Meblarze" pokonali KPR Legionowo

2017-09-24 13:42:33(ost. akt: 2017-09-24 13:45:15)

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg pokonali przed własną publicznością rywala z grupy KPR Legionowo 29:20. Dzięki temu ich konto wzbogaciło się aż o cztery punkty.
Przed meczem trudno było wskazać na faworyta, chociaż w tabeli elblążanie wyprzedzali swoje rywala jednym punktem. Jednak w poprzednim sezonie w bezpośredniej konfrontacji dwukrotnie lepszy był zespół z Legionowa.

Już od początku meczu widać było, że będzie to trudny pojedynek dla obu drużyn. Wynik spotkania otworzyli goście po rzucie Kacpra Adamskiego, ale odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. W 5. min po bramkach Adama Nowakowskiego, Filipa Kopra oraz Bartosza Janiszewskiego prowadzili 3:1. Długo jednak prowadzenie się nie cieszyli, bo już w 12. min było 4:3 dla KPR, a dziesięć minut później nawet 9:7.

Sygnał do odrabiania strat dał kapitan elbląskiego zespołu. Janiszewski dwukrotnie umieścił piłkę w siatce, jego śladami poszli Jakub Olszewski oraz Marcin Miedziński (Stal Mielec), który zadebiutował w elbląskiej drużynie. Na dodatek doskonale bronił Paweł Kiepulski. Efekt był taki, że na przerwę w lepszych humorach schodzili „Meblarze”. Mogli prowadzić jeszcze wyżej, ale Jakub Moryń nie wykorzystał karnego.

Po przerwie gospodarze od razu przystąpili do natarcia. Po kolejnych bramkach Piotra Adamczaka oraz Morynia ich przewaga urosła do czterech bramek (13:9). Nadal grali konsekwentnie w obronie i skutecznie w ataku. Na 10 minut przed końcową syreną było już 24:17 dla nich. Rywal nie był już w stanie nawiązać walki.

— Zrealizowaliśmy swój plan w 100 procentach. Drużyna walczyła z dużą wolą odniesienia zwycięstwa, pokazała również charakter. Szkoda tylko, że kontuzji ręki nabawił się Michał Tórz. Do gry dobrze się wprowadził także Marcin Miedziński. Jest dużym wzmocnieniem w defensywie — podsumował mecz trener elbląskich szczypiornistów Jacek Będzikowski.

POZOSTAŁE WYNIKI 4. KOLEJKI
Wybrzeże Gdańsk — Azoty Puławy 25:26 (12:10), Chrobry Głogów — Spójnia Gdynia 38:25 (19:16), Piotrkowianin Piotrków Tryb — MKS Calisia Kalisz 33:26 (19:15), Gwardia Opole — Orlen Wisła Płock 20:32 (9:17), Sandra Spa Pogoń Szczecin — Górnik Zabrze 20:30 (11:15), Stal Mielec — PGE Vive Kielce 22:39 (10:19), Zagłębie Lubin — MMTS Kwidzyn w niedzielę o godz. 13