Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Zawsze chciał pomagać ludziom. Ten dzielnicowy prowadzi w plebiscycie

2017-09-29 16:19:34 (ost. akt: 2017-09-29 14:22:07)
Waldemar Głodnicki, dzielnicowy

Waldemar Głodnicki, dzielnicowy

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Jego marzeniem od zawsze była praca z ludźmi i pomoc, którą może im nieść. Waldemar Głodnicki prowadzi w głosowaniu na najpopularniejszego dzielnicowego w Elblągu.

W Elblągu oraz powiecie elbląskim jest ich ponad 40. Mowa o policjantach dzielnicowych. To do nich często jako pierwszych zwracamy się z prośbą o pomoc. Jednego dnia jest nauczycielem w szkole, następnego pełni służbę patrolową. Nic dziwnego, że dzielnicowy to najbardziej wszechstronny policjant w komendzie - często nazywany „policjantem pierwszego kontaktu”.

Sedno tego powiedzenia doskonale zna asp. szt. Waldemar Głodnicki z II rewiru dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Już od prawie 10 lat swoją opieką otacza prawie osiem tysięcy elblążan. Teraz prowadzi w głosowaniu na najpopularniejszego dzielnicowego Elbląga.

— Dzielnicowym jestem od 2008 r. Ale pracę w policji rozpocząłem trzy lata wcześniej. Moim marzeniem od zawsze była praca z ludźmi i szeroko pojęta pomoc, którą mogę im nieść. Zaczynałem tradycyjnie, od służby patrolowej. Potem przyszły pierwsze interwencje, które dla takiego młodego policjanta, jak ja, były wtedy ogromnym przeżyciem. W ten sposób powoli wdrażałem się w tę swoistą pracę u podstaw — opowiada.

Od 2008 r. asp. szt. Waldemar Głodnicki pomaga elblążanom zamieszkującym kwadrat ulic od Sadowej przez Polną i Bema, na ulicy Grunwaldzkiej kończąc.

— W codziennej pracy spotykam się z całym spectrum problemów, które przedstawiają „moi” elblążanie. W tej chwili dostaję dużo informacji o tzw. konfliktach sąsiedzkich, a nieporozumienia dotyczą najczęściej korzystania z części wspólnych mienia. Odnotowuję także skargi na nieletnich i ich zachowanie. Niestety, wykreowani często na niezbyt dobrym wizerunku, jaki prezentuje internet czy media, zaczynają oni przejawiać zachowania patologiczne już w bardzo młodym wieku. Trudno z nimi rozmawiać i dotrzeć do nich. Jako dzielnicowy spotykam się także z problem przemocy w rodzinie — opowiada. — Zawsze cieszę się, gdy uda mi się pomóc osobie, która zgłasza u mnie problem. Frustruje mnie zaś to, gdy taka pomoc skończy się fiaskiem albo osoba sama nie chce jej przyjąć. Te dwa przypadki zaliczyłbym do blasków i cieni wykonywanej przeze mnie pracy. Cieszę się również, że my, policjanci, jesteśmy już postrzegani nieco inaczej przez społeczeństwo. Dziś policjant to nie wyobcowany funkcjonariusz z pałką przy boku, ale życzliwy i otwarty na problemy innych człowiek, do którego mamy coraz więcej zaufania.

Praca dzielnicowego jest wyjątkowa: bardzo odpowiedzialna i stresująca.
— Dlatego najlepiej odpoczywam nad wodą. Na świeżym powietrzu i na łonie natury, szybko regeneruję i ładuję swoje akumulatory. Prywatnie jestem zapalonym żeglarzem i bardzo lubię jazdę na rowerze — dodaje asp. szt. Głodnicki.

Głosowanie na najpopularniejszego dzielnicowego trwa. Który Waszym zadaniem wzbudza największe zaufanie i co najważniejsze najlepiej sprawdza się w swojej pracy? Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach: najpopularniejszy dzielnicowy w Elblągu oraz najpopularniejszy dzielnicowy w powiecie elbląskim. W tej pierwszej kategorii, by poprzeć swojego faworyta należy wysłać sms pod nr 71160 o treści de.dm.x - gdzie x to numer przypisany konkretnemu dzielnicowemu (lista poniżej), w przypadku powiatu elbląskiego także należy wysłać sms pod nr 71160, ale o nieco innej treści de.dp.x - gdzie x to numer przypisany konkretnemu dzielnicowemu. Koszt jednego sms’a w obu przypadkach wynosi 1,23 zł z VAT. Głosowanie trwa do 26 października 2017 r. do godziny 23.59. Czytelnik uczestniczący w głosowaniu może oddać dowolną liczbę głosów.

Regulamin plebiscytu na www.dziennikelblaski.pl. Ogłoszenie wyników plebiscytu oraz prezentacja laureatów nastąpi na łamach Gazety Olsztyńskiej, Dziennika Elbląskiego i tygodników lokalnych Grupy WM oraz na stronach internetowych Grupy WM.
as

Źródło: Dziennik Elbląski