Nadal bez wygranej na wyjeździe. Meble Wójcik przegrały w Piotrkowie

2017-10-14 23:30:38(ost. akt: 2017-10-15 21:18:12)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Wciąż pozostają bez zwycięstwa na wyjeździe. Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali w sobotę z Piotrkowianinem w Piotrkowie Trybunalskim 26:31.
Piotrkowianin na własnym terenie w tym sezonie skrupulatnie zdobywa punkty. Przed własną publicznością przegrał tylko raz i to po rzutach karnych z Azotami Puławy (w regulaminowym czasie gry był remis 26:26).

Początek sobotniego meczu był nerwowy w wykonaniu obu drużyny: gospodarzy i szczypiornistów z Elbląga. Wynik spotkania otworzyli miejscowi, ale do wyrównania za chwilę doprowadził Jakub Moryń. W 9. min na tablicy wyników widniał rezultat 3:3, ale za chwilę po trzech bramkach z rzędu było już 6:3. W tym czasie Filip Koper nie wykorzystał rzutu karnego dla „Meblarzy”.

Piotrkowianin, nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, szybko rozgrywał akcję i powiększał przewagę. Po kwadransie było już 8:3 dla niego. Gościom w tym czasie brakowało determinacji. Wystarczyła jednak chwila lepszej gry, by odrobić część strat (6:8 w 20. min). Kiedy zdawało się, że zawodnicy trenera Jacka Będzikowskiego pójdą za ciosem i będą walczyli jak równy z równym, w ich grze ponownie zdarzył się przestój. Do końca pierwszej połowy zdobyli tylko jedną bramkę, a stracili aż sześć. Słabo grali w ataku, słabo także w obronie.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Gospodarze cały czas prowadzili różnicą pięciu- sześciu goli i tak już było do końca. Warty odnotowania jest fakt, że w 50. min bramkę dla Mebli Wójcik rzucił Marcin Szopa, który powrócił do gry po kilkumiesięcznej przerwie.

• PIOTRKOWIANIN PIOTRKÓW TRYBUNALSKI — MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 31:26 (14:7)
Meble Wójcik: Fiodor, Ram — Grzegorek, Miedziński 3, Szopa 3, Nowakowski 5, Olszewski 3, Adamczak, Netz 4, Moryń 6, Kupiec, Tórz, Koper 2. Kary: 4 min
Najwięcej dla gospodarzy: Mróz 6, Iskra 5, Pacześny 4. Kary: 18 min

POZOSTAŁE WYNIKI
Zagłębie Lubin — Orlen Wisła Płock 21:36 (10:17), Stal Mielec — Wybrzeże Gdańsk 33:25 (12:13), Azoty Puławy — Sandra Spa Pogoń Szczecin — 33:22 (18:9), KPR Legionowo — Chrobry Głogów 22:31 (11:14), MKS Kalisz — Spójnia Gdynia 22:21 (12:11), w meczu awansem: PGE Vive Kielce — Górnik Zabrze 33:20 (16:9), Gwardia Opole — MMTS Kwidzyn 22:23 (12:10).