Emocje pod koniec i cenne zwycięstwo. Kram Start pokonał Perłę [zdjęcia]

2017-10-16 19:26:57(ost. akt: 2017-10-16 21:51:27)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Po niezwykle emocjonujących ostatnich minutach meczu piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg w poniedziałek pokonały przed własną publicznością Perłę Lublin 28:25 (17:13). W decydujących momentach elblążanki nie dały sobie rzucić bramki nawet grając bez dwóch zawodniczek odesłanych na ławkę kar. To pierwsza porażka zespołu z Lublina w tym sezonie.
Perła Lublin przed meczem w Elblągu nie przegrała żadnego meczu w tym sezonie. Do Elbląga przyjechała po kolejne zwycięstwo, chociaż nie mogła wystąpić w najsilniejszy składzie. Trener Robert Lis miał wpisanych do protokołu zaledwie 11 zawodniczek, w tym trzy bramkarki.

Spotkanie lepiej rozpoczęły piłkarki ręczne Kram Startu. Zespół z Lublina tylko dwa razy prowadził w poniedziałkowym spotkaniu. Pierwszy raz zaraz na początku po trafieniu Marty Gęgi (1:0) oraz po raz drugi w 10. min, kiedy elbląską bramkarkę pokonała Kinga Achruk i było 6:5 dla Perły.

Gra zawodniczek Kram Startu wyglądała coraz lepiej. Po kwadransie prowadziły 9:7, ale ich przewaga z każdą minutą była coraz większa. Do szatni schodziły z czterobramkową zaliczką.

Początek drugiej połowy był jeszcze bardziej obiecujący. Już w 33. min było 20:15 dla drużyny Andrzeja Niewrzawy. Ale to nie był koniec walki w tym pojedynku.
Szczypiornistki z Lublina złapały wiatr w żagle w ostatnich 10 minutach. Po czterech bramkach z rzędu dla nich w 54. min na tablicy wyników pojawił się remis 24:24. Zapowiadała się emocjonująca, nerwowa końcówka meczu i walka do ostatniej syreny. Tak też było.

Decydujący cios elblążanki zadały w dwóch ostatnich minutach. Najpierw trafiła Joanna Waga, za chwilę Sylwia Lisewska pewnie wykorzystała rzut karny, a na sekundy przed końcem gospodynie przejęły piłkę w obronie, a Magda Balsam ustaliła wynik spotkania na 28:25.

KRAM START ELBLĄG - PERŁA LUBLIN 28:25 (17:13)
Kram Start: Szywerska, Powaga - Balsam 2, Choromańska, Świerczek, Waga 4, Jędrzejczyk 4, Dorsz 2, Kwiecińska, Kozimur 3, Szynkaruk, Gerej, Lisewska 10, Stokłosa, Świerżewska 1, Yashchuk 2. Kary: 6 min
Najwięcej dla Perły: Rola 6, Rosiak 6, Drabik 5. Kary: 6 min