Bolesna porażka. "Meblarze" przegrali ze Stalą

2017-10-18 19:36:18(ost. akt: 2017-10-18 21:37:49)

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali w środę przed własną publicznością ze Stalą Mielec 20:36. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej połowie, po której goście prowadzili ośmioma bramkami. W drugiej połowie nie zwolnili tempa i sukcesywnie powiększali swoją przewagę. To druga tak wysoka porażka "Meblarzy" w tym sezonie.
W środowym meczu w Elblągu od samego początku nic nie układało się po myśli elblążan. Pojedynek ze Stalą Mielec miał być okazją do odniesienia trzeciego zwycięstwa, tymczasem od początku lepiej na boisku w elbląskiej hali radzili sobie goście. Po kwadransie prowadzili 10:5 i już było wiadomo, że "Meblarzom" będzie niezwykle ciężko o punkty.

Stal losy tego spotkania rozstrzygnęła praktycznie w pierwszej połowie. Do szatni zawodnicy z Mielca schodzili z ośmiobramkową przewagą i nie było powodów, by przypuszczać, że mogą ją roztrwonić w drugiej części spotkania.

Gospodarze rozpoczęli drugą połowę z animuszem, ale nadal ich gra w ataku pozostawiała wiele do życzenia. Trudną zaporą do sforsowania okazał się grający bramkarz Stali Krzysztof Lipka. Przez pół godziny elblążanie w sumie zdobyli tylko osiem bramek. Za to ich rywale nie zwalniali tempa i odnieśli wysokie zwycięstwo.

To druga tak wysoka porażka Mebli Wójcik w tym sezonie. Wcześniej drużyna Jacka Będzikowskiego uległa 16 bramkami tylko mistrzowi Polski z Kielc (22:38).

MEBLE WÓJCIK ELBLĄG — STAL MIELEC 20:36 (12:20)
Meble Wójcik: Fiodor, Ram — Miedziński, Lachowicz, Janiszewski 2, Szopa, Nowakowski 2, Załuski, Olszewski 2, Adamczak 1, Netz 1, Moryń 4, Kupiec 4, Koper 4. Kary: 16 min; czerwona kartka: Janiszewski (48)
Najwięcej bramek dla Stali: Janys 7, Kawka 5, Krępa, Mochocki,Cuzic, Krupa po 4. Kary: 10 min