Remis w Krakowie. Olimpia zremisowała z Garbarnią 1:1

2017-10-28 16:00:00(ost. akt: 2017-10-29 18:00:39)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Pierwsi gola strzelili gospodarze, ale gol strzelony przez Jakuba Bojasa w drugiej połowie spotkania zapewnił II-ligowej Olimpii Elbląg remis i jeden punkt. W sobotę żółto-biało-niebiescy zremisowali na wyjeździe z Garbarnią Kraków 1:1 (0:1).
Trener Olimpii Adam Boros zdecydował się na jedną zmianę w podstawowym składzie w porównaniu do ostatniego przegranego meczu z Radomiakiem Radom (1:2). W Krakowie na ławce rezerwowych mecz rozpoczął Mateusz Szmydt, a w wyjściowej jedenastce pojawił się Maciej Rozumowski, który ostatnio pauzował za kartki.

Garbarnia objęła prowadzenie w 27. min. Po akcji lewą stroną boiska Serhij Krykun uderzył na elbląską bramkę, Kacper Tułowiecki odbił piłkę przed siebie i wobec dobitki Marcina Siedlarza był już bezradny.

Powoli tradycją staje się, że w drugiej połowie piłkarze Olimpii grają lepiej. Tak było przed tygodniem w starciu z Radomiakiem, w sobotę w Krakowie bramkę na wagę remisu także strzelili w drugiej części spotkania. W 70. min Jakub Bojas nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarze gospodarzy i zapewnił żółto-biało-niebieskim jeden punkt.

GARBARNIA KRAKÓW — OLIMPIA ELBLĄG 1:1 (1:0)
1:0 — Siedlarz (27), 1:1 — Bojas (70)
Olimpia: Tułowiecki — Lewandowski, Wenger, Szuprytowski, Korkliniewski (46 Iwanowski), Kurbiel (86 Szmydt), Stępień (63 Lisiecki), Ressel, Bojas, Rozumowski, Kop-Ostrowski