Kram Start pewnie pokonał UKS PCM Kościerzyna [zdjęcia]

2017-10-29 18:22:50(ost. akt: 2017-10-29 21:23:06)

Zgodnie z planem piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg pokonały w niedzielę jedną z najsłabszych drużyn superligi UKS PCM Kościerzyna 31:24 (15:10).

Kram Start był zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu w Elblągu. Zespół z Kościerzyny dotychczas w lidze nie zachwycał, wygrał zaledwie mecz i to z jeszcze słabszą Koroną Kielce. Do Elbląga przyjechał po jak najniższy wymiar kary.

Mecz przebiegał zgodnie z przewidywaniami, chociaż szczypiornistkom UKS PCM nie można było odmówić ambicji i woli walki. Remis po raz ostatni na tablicy wyników pojawił się w 12. min, kiedy po trafieniu Sylwii Kowalskiej było 3:3. Od tej pory prowadzenie Kram Startu zaczęło systematycznie rosnąć. Do szatni elblążanki schodziły z przewagą pięciu bramek i trudno było przypuszczać, że wyraźnie słabsze rywalki są w stanie odwrócić losy tej rywalizacji.

Pierwsze 10 minut po przerwie było wyrównane. Trener Kram Startu Andrzej Niewrzawa śmiało posyłał na boisko zmienniczki, a te bez większego wysiłku utrzymywały pięciobramkową przewagę. W 42. min było 20:15 dla elblążanek.

W bramce cenne minuty zdobywała Klaudia Powaga, która tym razem rozpoczęła mecz w wyjściowym składzie zamiast Sołomiji Szywerskiej. W ostatnim kwadransie udało się im jeszcze powiększyć rozmiary zwycięstwa. W tym czasie na ławce rezerwowych odpoczywały m.in. liderki zespołu Joanna Waga i Sylwia Lisewska. Ich młodsze koleżanki miały to spotkanie pod kontrolą, zdobywając ostatecznie trzy punkty. Do wyróżniających się zawodniczek należała m.in. Daria Szynkarku, która do Kram Startu dołączyła latem z MTS Kwidzyn. W niedzielę rzuciła sześć bramek.

• KRAM STAR ELBLĄG — UKS PCM KOŚCIERZYNA 31:24 (15:10)
Kram Start: Szywerska, Powaga, Klarkowska — Balsam, Choromańska 1, Świerczek 3, Waga 3, Jędrzejczyk 3, Dorsz 1, Kozimur 1, Szynkaruk 6, Gerej, Lisewska 7, Stokłosa 1, Świerżewska 3, Yashchuk 2. Kary: 6 min
Najwięcej dla UKS PCM: Hartman 9, Krajewska 5, Ziółkowska, Rogożeńska po 3. Kary: 6 min

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
Energa AZS Koszalin — Perła Lublin 20:28 (9:13), Vistal Gdynia — KPR Jelenia Góra 35:24 (18:15), Pogoń Szczecin — Ruch Chorzów 41:26 (20:9), Korona Kielce — KPR Gminy Kobierzyce 26:27 (10:16), Zagłębie Lubin — Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:31 (18:12)