Kram Start zwycięski w Kobierzycach. I jest na trzecim miejscu

2017-11-04 18:27:23(ost. akt: 2017-11-05 13:29:31)
Trener Startu Elbląg Andrzej Niewrzawa

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

W pierwszej połowie "goniły" wynik, w drugiej przesądziły o swojej wygranej. Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg pokonały na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce 22:19. To ich siódme zwycięstwo w tym sezonie.
Przed meczem zdecydowanym faworytem były elblążanki. Jak zapewniał trener Kram Startu Andrzej Niewrzawa inny wynik, jak zwycięstwo jego drużyny, nie wchodził w grę. Jednak jego zawodniczki rozpoczęły sobotnie spotkania jakby pewne swego. Brak koncentracji szybko się zemścił, bo w 8. min gospodynie po bramkach Edyty Charzyńskiej, Beaty Skalskiej (po dwie) oraz Kingi Jakubowskiej prowadziły 5:0.

W końcu niemoc strzelecką elblążanek przerwała Aleksandra Dorsz, a po rzucie karnym Sylwii Lisewskiej zrobiło się 2:5. Kram Start rozpoczął „gonić” wynik. Rywalki długo jednak utrzymywały się na prowadzeniu. Dopiero tuż przed przerwą, po dwóch golach Aleksandry Jędrzejczyk i Aleksandry Kwiecińskiej, na tablicy wyników pojawił się po raz pierwszy w tym meczu remis 10:10.

Drugą połowę elblążanki rozpoczęły zdecydowanie lepiej. Po trafieniach Lisewskiej z karnego i Katarzyny Kozimur było 12:10 dla nich i od tej pory to one posiadały inicjatywę. W 40. min po golu Joanny Wagi na tablicy wyników pokazał się rezultat 16:13. Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji, by po bramkach Jakubowskiej, Skalskiej oraz Anny Mączki miejscowe doprowadziły do remisu 16:16. Wówczas o czas poprosił, trener elblążanek, udzielił ostrej reprymendy swoim zawodniczkom i to dało pożądany efekt. Od stanu 17:17, cztery gole z rzędu zdobyły jego zawodniczki. Na listę strzelczyń wpisały się dwukrotnie Patrycja Świerżewska, a także Kwiecińska i Jędrzejczyk i w tym momencie, w 54. min, Kram Start prowadził 21:17.
W ostatnich minutach doświadczone szczypiornistki z Elbląga nie wypuściły zwycięstwa z rąk.

Po zwycięstwie w Kobierzycach Kram Start awansował na trzecie miejsce w tabeli. Kolejny mecz rozegra przed własną publicznością 12 listopada. Jego rywalem będzie Energa AZS Koszalin.

KPR GMINY KOBIERZYCE — KRAM START ELBLĄG 19:22 (10:10)
Kram Start: Szywerska, Powaga — Balsam 1, Choromańska, Świerczek, Waga 3, Jędrzejczyk 4, Dorsz 3, Kwiecińska 2, Kozimur 2, Szynkaruk, Gerej, Lisewska 3, Stokłosa, Świerżewska 2, Yashchuk 2. Kary: 2 min
Najwięcej dla KPR: Mączka 6, Charzyńska 5, Jakubowska 3. Kary: 8 min