Pokazali charakter. Olimpia pokonała Siarkę [zdjęcia]

2017-11-05 14:58:54(ost. akt: 2017-11-05 20:25:54)
Jakub Bojas (z prawej) strzelił pierwszego gola dla Olimpii w niedzielnym meczu

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg pokonali w niedzielę Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Pierwsi gola strzelili rywale, ale żółto-biało-niebiescy wyrównali jeszcze przed przerwą za sprawą Jakuba Bojasa, a w drugiej połowie bramkę na wagę trzech punktów strzelił Damian Szuprytowski.

Piłkarze Olimpii przystąpili do pojedynku z Siarką z mocnym postanowieniem zdobycia trzech punktów i swój cel zrealizowali, za co należą im się duże brawa. Od początku żaden zespół się nie oszczędzał, a walkę widać było na całym boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Wiadomo było, że goście nie należą do łatwych rywali, dlatego też podopieczni trenera Adama Borosa musieli podyktować swoje warunki gry i przejąć inicjatywę. Przez 30 minut trwała wymiana ciosów, atak za atak, ale kibice goli nie zobaczyli. W tej fazie gry należy odnotować strzał głową Krzysztofa Ropskiego obroniony z trudem przez Kacpra Tułowieckiego oraz rzut wolny z 24 m wykonywany przez Michała Ressela, po którym piłkę na rzut rożny w ostatniej chwili sparował Karol Dybowski.

W 34. min przyjezdni wyprowadzili kontratak, przedostali się w pole karne, na strzał zdecydował się Michał Dawidowicz, piłkę jeszcze zdołał odbić Tułowiecki, ale przy dobitce Ropskiego był już bezradny.

Olimpia jednak nie dawała za wygraną: w 42. min w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Szuprytowski, ale nie miał szczęścia, gdyż dwukrotnie obił bramkarza. Kiedy zbliżała się 45. min Piotr Kurbiel, będąc przy końcowej linii boiska, zagrał w tempo do Jakuba Bojasa, a ten doprowadził do wyrównania.

Po przerwie w pierwszym kwadransie gra przeważnie toczyła się w środku pola. W 64. min przebywający zaledwie trzy minuty na boisku Anton Kołosow obsłużył niepilnowanego Szuprytowskiego, a ten głową z 7 metrów skierował piłkę do siatki.

Goście też stwarzali sytuacje, ale Tułowiecki zawsze był na miejscu. Pod koniec spotkania żółto-biało-niebiescy mogli podwyższyć rezultat, lecz Kołosow, będąc oko w oko z bramkarzem, nie potrafił skierować piłki do siatki. W doliczonym czasie goście rzucili się całym zespołem do ataku i w 92. min po strzale głowa Jakuba Głaza Olimpię od utraty gola uratował słupek.

• OLIMPIA ELBLĄG — SIARKA TARNOBRZEG 2:1 (1:1)
0:1 — Ropski (37), 1:1 — Bojas (45), 2:1 — Szuprytowski (64)
Olimpia: Tułowiecki — Lewandowski, Iwanowski (77 Szmydt), Wenger, Szuprytowski (79 Danowski), Kurbiel (62 Kołosow), Stępień (66 Lisiecki), Ressel, Bojas, Rozumowski, Kop-Ostrowski