Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

WOŚP po raz 26. w Elblągu. Poznaliśmy szczegóły organizacji

2017-11-08 12:06:51 (ost. akt: 2017-11-08 12:47:10)
Finał WOŚP w Elblągu

Finał WOŚP w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

14 stycznia po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku w Elblągu sztab Orkiestry został zarejestrowany w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Korczaka. A organizatorzy elbląskiego sztabu WOŚP już szukają 450 wolontariuszy którzy w styczniową niedzielę ruszą z puszkami w miasto.

Przez ostatnie trzy lata organizacją finału WOŚP w Elblągu zajmował się PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. W tym roku pałeczkę organizatora tej imprezy przejęła Szkoła Podstawowa nr 11, która w środę (7.11) została zarejestrowana jako oficjalny, elbląski sztab WOŚP.

— Wielu wolontariuszy Orkiestry to przede wszystkim dzieci i młodzież, a gdzie lepiej ich pozyskać jeśli nie w szkołach? My z racji swojej pracy świetnie znamy to środowisko. Organizacja w naszym mieście WOŚP to na pewno nie będzie łatwe zadanie, ale mamy jeszcze ponad dwa miesiące na dobre przygotowanie się do finału i chcemy też wykorzystać wszystkie dobre pomysły, które były realizowane do tej pory. Mamy też do pomocy świetny zespół ludzi, którzy wcześniej byli zaangażowani w organizację WOŚP — podkreśla Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu WOŚP i dyrektor SP nr 11.

Trzon każdej Orkiestry stanowią bez wątpienia jego wolontariusze. W tym roku za ich rejestrację jest odpowiedzialna Gabriela Zimirowska, która w poprzednich latach razem z Regionalnym Centrum Wolontariatu zajmowała się organizacją WOŚP w Elblągu. Zespół postawił sobie bardzo ambitne zadanie: do 6 grudnia chcą zarejestrować 450 wolontariuszy, którzy w styczniową niedzielę ruszą z puszkami w miasto.

— Startujemy z zapisami już w środę, 8 listopada, od godziny 15. Od tego momentu będzie nas można spotkać codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 18 i w soboty od 10 do 15 na ul. Związku Jaszczurczego 17 w pokoju 26. Zawsze będzie osoba, która przyjmie zapisy. Wolontariuszem może zostać każda osoba pełnoletnia. Zaś młodzież i dzieci do 18 oku życia muszą mieć na kwestowanie zgodę dorosłego opiekuna. Szukamy także osób dorosłych czy młodzieży z klas mundurowych, którzy jako opiekunowie będą towarzyszyli wolontariuszom do 16 roku życia. Potrzebujemy 150 takich osób — tłumaczy Gabriela Zimirowska.
W tym roku zgłoszenia do wolontariatu WOŚP będą przyjmowane także on-line. Choć trzeba pamiętać, że formalności trzeba dopełnić osobiście i podpisać wniosek, który będzie podstawą do wydania identyfikatora wolontariusza.

— Bardzo się cieszę że idea WOŚP funkcjonuje w naszym mieście. Ze środków przekazanych przez Orkiestrę także do naszych szpitali placówek zdrowotnych trafiło mnóstwo sprzętu, który ratuje zdrowie a nawet życie ludzkie. Zapraszamy do współpracy przy organizacji WOŚP-u wszystkich elblążan wielkiego serca — zachęca prezydent Witold Wróblewski.

W 2018 roku Orkiestra zagra pod hasłem pozyskania środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB