Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Pożegnali Zygmunta Bąkiewicza. Był związany z Elblągiem przez 70 lat

2017-11-10 12:43:07 (ost. akt: 2017-11-10 13:10:27)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali w piątek Zygmunta Bąkiewicza. Były piłkarz i tenisista stołowy został pochowany na cmentarzu Agrykola w Elblągu. Zmarł w wieku 87 lat. Był najstarszą osobą należącą do Elbląskiego Sportowego Klubu Nestora.

Z Elblągiem był związany przez 70 lat. Do tego miasta przyjechał w 1947 r. Dwa lata później dostał powołanie do wojska, a jako piłkarz trafił do Legii Warszawa. Ze stołecznym klubem był związany przez cztery lata, w barwach Legii rozegrał 11 spotkań w I lidze.

Po powrocie do Elbląga nie zrezygnował ze sportu. Przez dwa lata reprezentował barwy Gwardii Elbląg. Po zakończeniu czynnej kariery zawodniczek, podjął pracę w Rzemieślniku Elbląg. Klub ten posiadał sekcje piłki nożnej i tenisa stołowego. Z tą ostatnią dyscypliną pan Zygmunt był związany do ostatnich dni swojego życia.

Zygmunt Bąkiewicz był współzałożycieli Elbląskiego Sportowego Klubu Nestora, który powstał w 2010 r. Zmarł w Elblągu w wieku 87 lat.
— Był najstarszą osobą należącą do Nestora. Przez cały czas prowadził aktywny tryb życia, a jego ulubioną dyscypliną był tenis stołowy. Był bardzo koleżeński, sympatyczny. Będzie Go nam brakowało, ale będzie żył w naszej pamięci — mówili jego koledzy z Nestora podczas uroczystości pogrzebowych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB