Pewne zwycięstwo Olimpii w Legionowie

2017-11-19 13:52:50(ost. akt: 2017-11-19 15:40:17)
Damian Szuprytowski

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg pokonali w niedzielę na wyjeździe Legionovię Legionowo 3:0. Wszystkie gole w tym meczu dla żółto-biało-niebieskich strzelił Damian Szuprytowski.
Do meczu w Legionowie Olimpia przystąpiła bez Tomasza Lewandowskiego i Krzysztofa Iwanowskiego (kartki), a mimo to poradziła sobie i zdobyła trzy punkty.

Już w początkowej fazie gry uwidoczniła się przewaga żółto-biało-niebieskich. W 7. min Mateusz Szmydt, po minięciu trzech zawodników, wpadł w pole karne gospodarzy, ale w ostatniej chwili niebezpieczeństwo wślizgiem zażegnał Mariusz Wójcinowicz.

Kwadrans później Damian Szuprytowski uderzył po ziemi sprzed pola karnego, jeden z miejscowych obrońców dotknął piłki ręką, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego. Za chwilę groźnie z wolnego uderzył Michał Ressel. Bramkarz Legionovii nie dał się zaskoczyć.

Pierwszego gola Olimpia strzeliła w 27. min. Mateusz Szmydt z prawej strony boiska dograł w pobliże pola karnego, a Szuprytowski posłał piłkę w samo "okienko".

Goście poszli za ciosem i coraz częściej przebywali pod bramką Legionovii. Na minutę przed przerwą oba zespoły mogły jeszcze zmienić wynik. Najpierw Maciej Goliński z 30 metrów trafił w poprzeczkę elbląskiej bramki, a za chwilę Piotr Kurbiel, mając przed sobą pustą bramkę, uderzył nad poprzeczką.
Po przerwie nadal groźnie atakowali goście. W 57. min Michał Kiełtyka zagrał piłkę z autu na wysokości pola karnego do Szuprytowskiego, a ten mimo asysty dwóch rywali trafił ponownie w samo "okienko".

Szuprytowski mógł ustrzelić hat-tricka już na kwadrans przed końcem. Miał przed sobą tylko bramkarza, ale posłał piłkę nad bramką. Blisko szczęścia był także Mateusz Szmytd (trafił w słupkek). Wreszcie w ostatniej minucie gry Szuprytowski, po podaniu Antona Kołosowa, po raz trzeci w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik spotkania.
LEGIONOVIA LEGIONOWO - OLIMPIA ELBLĄG 0:3 (0:1)
0:1, 0:2, 0:3 - Szuprytowski (27, 57, 90)
Olimpia: Tułowiecki – Kiełtyka, Niburski, Wegner, Kop-Ostrowski (73 Lisiecki), Bojas (78 Kołosow), Ressel (82 Danowski), Rozumowski, Szmydt, Kurbiel (59 Stępień), Szuprytowski

Pozostałe wyniki: Gwardia Koszalin — Znicz Pruszków 2:2 (1:1), Rozwój Katowice — Warta Poznań 2:0 (1:0), Siarka Tarnobrzeg — Wisła Puławy 1:0 (1:0), Garbarnia Kraków — Radomiak Radom 1:1 (1:0), MKS Kluczbork — GKS Jastrzębie Zdrój 0:1 (0:0), ROW Rybnik — ŁKS Łódź 2:2 (0:2), Gryf Wejherowo — Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0), GKS Bełchatów — Błękitni Stargard kończy się o godz. 19