Czwartek, 22 lutego 2018. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Rolnik zakochał się w ekspedientce. Miłość skończyła się w sądzie

2017-12-05 12:51:15 (ost. akt: 2017-12-05 13:22:32)
Proces mężczyzny oskarżonego o stalking

Proces mężczyzny oskarżonego o stalking

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Trzy lata temu rolnik z podelbląskiej miejscowości zakochał się w ekspedientce z Elbląga. Zaczął obsypywać ją prezentami, ale kobieta nie odwzajemniała uczuć. Wtedy zaczęły się groźby. Historia trwającej kilka lat obsesji zakończyła się w końcu na sali sądowej.

Proces w sprawie 65-latka oskarżonego o stalking, ruszył we wtorek (5.12). Podczas rozprawy ani pokrzywdzona kobieta ani oskarżony w tej sprawie mężczyzna nie chcieli zabierać głosu. Adwokat 65-latka złożył za to wniosek o przeprowadzenie mediacji między obiema stronami. Przychyliła się do tego zarówno pokrzywdzona jak i sąd, który postanowił skierować sprawę do Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej i zlecił powołanie mediatora, który przeprowadzi postępowanie mediacyjne między pokrzywdzoną a oskarżonym. Te ma się skończyć najpóźniej do 30 stycznia 2018 roku.

— Mój klient na tym etapie nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Obie strony wyraziły zgodę na mediacje, może uda się ich pojednać i do tego procesu w ogóle nie dojdzie — mówił po wyjściu z sali sądowej adw. Mariusz Mazur, obrońca oskarżonego.

Mężczyzna nie przypuszczał chyba, że jego płomienne uczucie do atrakcyjnej 40-latki może się zakończyć na sali sądowej. W 2014 roku 65-letni rolnik z podelbląskiej wsi poznał kobietę podczas zakupów. Ta pracowała jako ekspedientka w sklepie w Elblągu i szybko wpadła w oko starszemu mężczyźnie, który w sklepie zaczął bywać regularnie.

— Zagadywał ją, obsypywał komplementami, a z czasem zaczął przywozić kwiaty. Zdobył także jej numer telefonu i słał miłosne sms-y. Na początku traktowała go z „przymrużeniem oka”. Jednak, z miesiąca na miesiąc, jego chęci rosły — przypomina kom. Krzysztof Nowacki z Zespołu Prasowego KMP w Elblągu.

Mężczyźnie udało się nawet ustalić miejsce zamieszkania kobiety. Podjeżdżał pod jej budynek i wyczekiwał na moment, kiedy wychodziła ona z psem. Wówczas składał propozycje spotkań, „bombardował” kwiatami i komplementami. Kobieta. zmieniła nawet miejsce pracy, żeby nie spotykać mężczyzny. To jednak nie pomogło. „Zakochany” rolnik ustalił również miejsce zamieszkania jej rodziców. Tam również jeździł. Wypytywał o kobietę. Interesowały go szczegóły z jej życia.

— Krok po kroku próbował zbudować historię wspólnego związku. Nic takiego nie miało miejsca. Nigdy nie dawała mu odczuć, że chce się z nim spotkać. Co więcej, gdy mu odmówiła zaczęły się problemy. Dostawała sms-y z pogróżkami i deklaracje, co będzie w przypadku odrzucenia. Te deklaracje były to groźby śmierci — dodaje kom. Nowacki.

Gehenna kobiety trwała trzy lata. W końcu w styczniu 2017 roku zdesperowana i przerażona postanowiła złożyć na policji zeznania, które obciążyły 65-latka. Mężczyzna został zatrzymany... w walentynki 2017 roku. Usłyszał prokuratorski zarzut za stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie, prześladowanie zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu.

Mężczyzna podczas przesłuchania nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.
— Śledczy sprawdzili za to bilingi telefoniczne, przesłuchali świadków i zrobili tzw. okazania. Wszyscy bez wahania rozpoznali mężczyznę, który chodził za pokrzywdzoną. Na tamtym etapie śledztwa, dla dobra kobiety śledczy złożyli do sądu wniosek o odizolowanie sprawcy od ofiary. Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do wniosku i aresztował go na miesiąc — mówi kom. Nowacki.

65-latek nie był wcześniej karany za podobne czyny. Za stalking grozi mu kara do 3 lat więzienia. Sprawa po mediacjach zostanie rozpoznana ponownie 6 lutego 2018 roku.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Smutne #2393686 | 83.6.*.* 8 gru 2017 16:19

  Nawet sobie nie pobzykał a tak się starał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 48 l #2392246 | 83.6.*.* 6 gru 2017 22:18

  troche romantycznie .ale nie ten wiek , ja bym sie wstydzll pojsc na spacer z 65 letnia pania, chyba,ze nie widac po niej wieku

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Maniek #2391686 | 83.9.*.* 6 gru 2017 09:56

   Jak jej słał SMS-y to musiała dać mu numer.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Kebiz #2391664 | 88.156.*.* 6 gru 2017 09:35

   Równie piękna jak i smutna historia ! No, ale "takie jest życie" jak mawia mój sąsiad filozoficznie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Nie wazny wiek .. #2391512 | 188.146.*.* 5 gru 2017 23:02

   ale sposób tzw podrywu kobitki ... jak nie chce to odwal sie i szukaj innej ,,normalka

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)