środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Licealiści z Gronowa Górnego udekorowali choinkę w Pałacu Prezydenckim. Ponad 550 ozdób

2017-12-07 09:44:30 (ost. akt: 2017-12-07 09:53:55)

Autor zdjęcia: materiały prasowe/Energa

Wykonali ręcznie, różnymi technikami graficznymi, ponad 550 ozdób. Znalazły się na nich między innymi wizerunki 81 cennych polskich zabytków. Licealiści z Gronowa Górnego udekorowali choinkę bożonarodzeniową w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Na choince zamontowano również łańcuch składający się z 1200 LED-owych lampek z Energi.

Grupa uczniów z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym udekorowała świąteczne drzewko w pałacu prezydenta RP w Warszawie. Niezwykłe wyróżnienie dla młodych artystów nie było niespodzianką po ich ubiegłorocznej, bardzo efektownej, dekoracji choinki w Ministerstwie Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego.

Podobnie jak w zeszłym roku pomoc dla liceum zaoferowała spółka Energa Oświetlenie, specjalizująca się m.in. w realizacjach usługi „dekoracji świątecznych” oraz Energa SA - aktywnie i odpowiedzialnie angażująca się w pomoc na rzecz społeczności lokalnych.
— Na potrzeby dekoracji ponad 5-metrowej choinki spółka użyczyła łańcuch świetlny składający się z 1200 LED-owych lampek — informuje Energa. — Pomoc finansowa wydziału CSR Energa SA posłużyła uczniom w zakupie materiałów do wykonania ozdób zainspirowanych wizerunkami 81 zabytków, wpisanych przez prezydenta RP na listę Pomników Historii. Łącznie uczniowie wykonali ręcznie, różnymi technikami graficznymi, ponad 550 ozdób.

Efektowna choinka stanęła w Sieni Wielkiej Pałacu Prezydenckiego, uroczyste zapalenie świątecznych lampek uświetniła Pierwsza Dama, Agata Kornhauser- Duda.

W przygotowanie ozdób na choinkę prezydencką zaangażowana była niemal cała szkolna społeczność Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Całość oświetlonej ok. 1200 lampkami dekoracji nawiązuje do dziedzictwa narodowego, zawiera elementy patriotyczne.
— Motywem przewodnim dekoracji choinkowych było bowiem ukazanie Pomników Historii Polski — napisała w swojej relacji Aleksandra Sowińska, uczennica kl. III, Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. — Ważne historyczne obiekty, miejsca, które znacząco kształtują poczucie tożsamości narodowej - opracowane ręcznie na bombkach, dały wyjątkowy efekt dekoracji zróżnicowanej pod względem motywów, a jednocześnie niezwykle spójnej wizualnie.

— Byliśmy zaszczyceni, że wspólnie z Pierwszą Damą, Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęliśmy świętowanie pięknego okresu bożonarodzeniowego w Pałacu Prezydenckim — mówi Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. — Bardzo dziękujemy firmie Energa Oświetlenie i Wydziałowi CSR w Grupie Energa za pomoc i wsparcie naszego zadania. Dzięki Państwu mogliśmy sprostać ogromnemu wyzwaniu, jakim było zaprojektowanie i wykonanie ozdób oraz udekorowanie mierzącej ponad 5 metrów choinki.

— Spółka Energa Oświetlenie aktywnie angażuje się w przedsięwzięcia społeczności lokalnych. Bardzo ciekawy projekt strojenia bożonarodzeniowej choinki, wykonany przez uczniów z Gronowa Górnego, jest związany z naszą branżą – oświetleniem i zyskał aprobatę oraz wsparcie — mówi Michał Bełbot, prezes zarządu Energa Oświetlenie. — Jesteśmy otwarci na współpracę nie tylko z samorządami, lecz także ze szkołami. W najbliższych miesiącach, w trzech szkołach położonych na obszarze naszej działalności, przeprowadzimy montaż oszczędnego oświetlenia klas. Szczególnie zależy nam na wspomaganiu mniejszych miejscowości i zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom, dlatego przygotowaliśmy ofertę „inteligentnych i bezpiecznych przejść dla pieszych” W ramach uruchamiania tych realizacji ruszymy z akcją wręczania szkołom odblaskowych kamizelek.

— Przedsięwzięcie, w którym udział brało Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, w jedną całość łączy kilka najpiękniejszych polskich tradycji — mówi Anna Ziobroń, dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energi SA. — Z jednej strony mamy wspaniały obyczaj samodzielnie wykonanych świątecznych ozdób. Z drugiej głębokie patriotyczne przesłanie, które formowało całe pokolenia dumnych Polaków. Całość wieńczy zaś wyraz uznania dla godności Prezydenta RP, w którego Pałacu stanęła choinka przystrojona ozdobami z Gronowa. Cieszymy się, że to właśnie uczniowie z terenu naszego operatora dostąpili w tym roku zaszczytu udziału w tak pięknej inicjatywie. Wyjazd do Warszawy był bez wątpienia wydarzeniem, które zostanie z nimi na długo, nie tylko podczas zbliżającego się szybko Bożego Narodzenia, ale także w kolejnych latach. Obok takiej fantastycznej inicjatywy nie mogliśmy przejść obojętnie.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gg #2392688 | 91.3.*.* 7 gru 2017 13:54

  ach to tą kiecką dudowej tak się zachwycali!!!!!!!!!!!!!! nie wiem co w tym takiego, żeby się zachwycać kiecka jak kiecka, sylwetka jak sylwetka, widziałam w życiu ładniejsze kiecki, lepszą sylwetkę i do tego w komplecie jeszcze i urodę, której w tym wydaniu brakuje!!!!!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Henio #2392685 | 178.235.*.* 7 gru 2017 13:54

  lepiej było udekorować tam gdzie nie ma na to kasy...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Suweryn #2392584 | 37.47.*.* 7 gru 2017 11:27

   Spotkali Pacynkę ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)