Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Logbartrans liderem na koniec roku

2017-12-22 11:00:13 (ost. akt: 2017-12-22 11:01:51)
Awangarda Volley Liga

Awangarda Volley Liga

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

Po raz ostatni w tym starym roku na boisku spotkały się zespoły rywalizujące w rozgrywkach Awangarda Volley Ligi, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Koniec roku na pozycji lidera spędzi ekipa LOGBARTRANS, która na ostatniej prostej wyprzedziła siatkarzy zespołu KAM.

Nie było niespodzianki w meczu 7. kolejki pomiędzy Sisley Volley Team a Virtus.pro. Drużyna ze środka tabeli tylko w pierwszym secie delikatnie „męczyła się” z przeciwnikiem, który w swojej nazwie ma byłego sponsora giganta męskiej siatkówki z włoskiego Treviso. Zespołowi Sisley Volley Team nie życzymy oczywiście takiego losu jaki spotkał Treviso, który po wspaniałych tryumfach odnoszonych w latach 90–tych ubiegłego wieku, w chwili obecnej notuje spadek z sezonu na sezon.

Fakt faktem „elbląscy Apenińczycy” na dobre zadomowili się w dolnej strefie tabeli, skąd wydostać się będzie bardzo ciężko. Zawodnicy Sisleya podreperowali nieco zdobycz punktową w rywalizacji z sąsiadem w tabeli ekipą Merkury, ale to zdecydowanie za mało, by myśleć o przesunięcie się przynajmniej w środkowe rejony tabeli. Spotkanie Sisley Volley Team z Merkurym, zakończone wynikiem 3:0, stało na bardzo przeciętnym poziomie, a obie drużyny prezentują się poniżej standardów, do których przyzwyczaili kibiców w latach ubiegłych.

Również bez historii przeszedł mecz czerwonej latarni ligi, ekipy ROAM z zespołem Adehadowo, który zakończył się wynikiem 0:3. „Nadmiernie pobudzeni” tylko w drugim secie pozwolili rywalom na dwucyfrową zdobycz punktową. Zespół ROAM szczęścia nie miał także w kolejnym starciu, tym razem z zespołem Virtus.pro ulegając 0:3. Brak zdobyczy punktowych z sąsiadami w tabeli spowodował pewne „umocnienie” się na pozycji outsidera rozgrywek. A to oznacza, że uczestniczenie zespołu ROAM w rozgrywkach play out jest już raczej przesądzone. Natomiast drużyna Virtus.pro dwie ostatnie kolejki może uznać za bardzo udane. Mecze za przysłowiowe 6 punktów z rywalami sąsiadującymi w dolnych rejonach tabeli pozwoliły realnie myśleć o finałowej fazie play off rozgrywek Awangara Volley Ligi 2018.

Najbardziej ciekawie, z perspektywy układu tabeli, mogło wydawać się starcie zespołów Dream Team i LOGBARTRANS. Mecz okazał się jednak jednostronnym spektaklem, a zespół LOGBARTRANSU pokazał że „huśtawkę” formy ma już za sobą, pewnie wygrywając 3:0. Nic w tym dziwnego, a stali bywalcy hali przy ul. Browarnej mogą kilka razy w tygodniu obserwować mordercze treningi tej drużyny, które mają zaowocować wzrostem formy w najważniejszej fazie sezonu. Na pytanie czy porażka zespołu Dream Team była spowodowana tylko chwilową „zadyszką” czy chorobą (należy nadmienić, że z LOGBARTRANSEM grali jedynie sześcioma zawodnikami) dostaliśmy szybką odpowiedź w ósmej kolejce, gdzie po zaciętej walce pokonali drużynę ZNP (2:1). Tak jak wcześniej przypuszczaliśmy zespoły ZNP i Dream Team mają ambitne plany w obecnym sezonie i tylko przysłowiowe trzęsienie ziemi może spowodować ich nieobecność w górnych rejonach tabeli. Zespół ZNP bowiem w 7. kolejce rozgrywek bez żadnych problemów pokonał drużynę KOLEX Hale Stalowe 3:0.

Zespół Major i Przyjaciele pokonał w 7. kolejce dotychczasowego lidera rozgrywek – zespół KAM w stosunku 2:1, by w ósmej odsłonie wyraźnie przegrać z LOGBARTRANSEM 3:0. Tym samym drużyna KAM „opuściła” fotel lidera, a ekipa „oficera i jego przyjaciół” umocniła swoją pozycję w środku tabeli. Koniec roku na fotelu lidera spędzi zatem drużyna LOGBARTRANSU, choć należy pamiętać, że ma rozegrany jeden mecz więcej niż zespół KAM. Konfrontacja tych zespołów już w następnej kolejce, która jednak „dopiero w przyszłym roku”. Czeka nas na pewno ciekawa i zacięta walka, ponieważ kilka drużyn ze środka tabeli ma rozegranych mniej spotkań niż lider, co w przypadku ewentualnych zwycięstw może w ekspresowym tempie przyczynić się zmian w tabeli.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to okres częstszego niż zwykle biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Jako organizatorzy rozgrywek żywimy nadzieję, że zamiast polityki, zawodnicy Avangarda Volley Ligi będą poruszać tematy sportowe i zachęcać współbiesiadników do zdrowego trybu życia. Dział Organizacji Imprez MOSiR w Elblągu życzy Wam drodzy zawodnicy i Waszym Rodzinom samych pozytywnych emocji każdego dnia i oczywiście zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. A wszystkich sympatyków siatkówki zapraszamy do oglądania siatkarskiej ligi MOSiR, która swoje mecze rozgrywa w każdy wtorek i środę od godz. 20.15 do hali Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej.

Po raz kolejny z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik kolejki, do którego trafiło podwójne zaproszenie na mecz Trefla Gdańsk rozgrywany w ERGO Arenie. W 7. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Mateusz Lamp z zespołu Major i Przyjaciele, a w 8. kolejce Piotr Malinowski (LOGBARTRANS). Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.
MOSiR w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB