Piątek, 15 lutego 2019. Imieniny Arnolda, Jowity, Georginy

Szlifowanie talentów w Elblągu

2018-01-04 15:53:24 (ost. akt: 2018-01-04 15:57:36)
Paweł Nastula

Paweł Nastula

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Blisko 800 zawodników i zawodniczek przez trzy dni będzie w Elblągu doskonaliło umiejętności sportowe. Po raz siódmy w tym mieście zostało zorganizowane zgrupowanie Judo Cump, które odbywa się pod hasłem "Szlifujemy sportowe talenty".

Zorganizowany po raz siódmy w Elblągu Judo Camp poprzedziła akcja „Stop zwolnieniom z WF-u”. Z uczniami elbląskich szkół spotkał się Paweł Nastula, mistrz olimpijski z Atlanty, dwukrotny mistrz świata oraz trzykrotny mistrz Europy. Do Elbląga przyjechał, by zachęcać młodych ludzi do aktywności fizycznej. W hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej zasiadło blisko trzy tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego Elbląga, by oglądać jak jak trenują ich rówieśnicy z trzech klubów sportowych: UKS Tomita, Truso oraz Judo Olimpii, a także wytypowani uczniowie z kilkunastu szkół z Elbląga.

— Jestem mile zaskoczony tak sporą liczbą uczestników — mówił Paweł Nastula. — Jak widać jest duże zainteresowanie w Elblągu tą dyscypliną sportu, jest potencjał, jest z czego wybierać. Zgrupowania Judo Camp są jedną z dróg do wyławiania talentów i później ich szlifowania. Jednak nic nie przychodzi łatwo. Wielokrotnie powtarzałem, że w judo trzeba pracować i jeszcze raz pracować. Trzeba być odpornym, słuchać się wskazówek trenerskich, a sukces w odpowiednim momencie na pewno przyjdą — dodaje.

Celem czwartkowej akcji jest pokazanie dzieciom, że lekcje wychowania fizycznego mogą być fajne, ciekawe. Swoje zajęcia mieli również nauczyciele prowadzący WF w szkołach. Wysłuchali prelekcji profesora Radka Laskowskiego z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na temat rozwoju młodzieży w sporcie i walki ze stresem.

W piątek w Elblągu rozpoczyna się VII Judo Camp pod hasłem "Szlifujemy talenty - poszukujemy mistrza". Udział w tej akcji szkoleniowej zapowiedzieli zawodnicy z całej Polski, m.in. z tak silnych klubów jak: Czarni Bytom, Śląska Wrocław, Czarnych Bytom, AZS AWF Gdańsk, Judo Legia Warszawa, Gryf Słupsk czy AZS AWF Katowice i Politechniki Białostockiej.

— W zgrupowaniu weźmie także udział blisko 150 judoków z elbląskich klubów — informuje Marek Gdula, prezes Judo Olimpii Elbląg, która jest organizatorem zgrupowania. — Swój udział zapowiedzieli także reprezentanci z Francji, Czech, Łotwy, Rosji, kadry narodowej juniorów i juniorek, a także reprezentacja Polski juniorów, która przygotowuje się do mistrzostw Europy.

Judo Camp potrwa do najbliższej niedzieli.
— Zajęcia będzie prowadził m.in. Serge Feist (Francja), wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata, który z kadrą seniorów Francji osiągnął największe sukcesy w historii francuskiego judo — stwierdza Gdula. — Dla uczestników Judo Camp to będzie okazja, żeby pracować nad techniką, toczyć walki sparingów. Zaplanowaliśmy również seminaria dla szkoleniowców. Odwiedzi nas również prezes Polskiego Związku Judo Patryk Zawadka.
jk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kibic #2410017 | 159.205.*.* 4 sty 2018 21:04

    Pan Prezes ma na imię Roman.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz