środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

To będzie wielkie granie

2018-01-12 12:39:05 (ost. akt: 2018-01-12 12:44:25)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Lot balonem, wycieczka do Gruzji, pamiątki przekazane przez Otylię Jędrzejczak, czy koszulki z piłkarskimi autografami To tylko kilka fantów, które w Elblągu można wylicytować na aukcjach WOŚP. A do wielkiego grania przyłączyły się prawie wszystkie elbląskie placówki dydaktyczne.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26. Zebrane w najbliższą niedzielę pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Elbląg od samego początku również gra dla WOŚP. Nie inaczej będzie w tym roku. W niedzielę (14.01) na ulice miasta wyjdzie 450 wolontariuszy, którzy z puszkami w dłoniach będą zbierać datki. Ale wielkie granie zaczęło się już znacznie wcześniej.

— Gramy już od tygodnia, a na naszej stronie internetowej www.wosp-elblag.pl/aukcje można wylicytować najróżniejsze ciekawostki: zabawki, gry, słodycze, przedmioty okolicznościowe, upominki, gadżety, książki, koszulki, płyty, ale również usługi kosmetyczne, motoryzacyjne czy fotograficzne. Ogromną atrakcją jest także licytacja wycieczki do Gruzji i koszulek z podpisami z piłkarzy — mówi Bogusław Milusz, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. — Aukcje potrwają do poniedziałku, 15 stycznia, do godziny 10. Ogólnie, w organizację WOŚP w Elblągu jest zaangażowanych ponad 1000 osób.

Wraz ze sztabem głównym, grają także 63 sztabiki, zlokalizowane m.in. w szkołach i przedszkolach na terenie Elbląga i okolic. Placówki dydaktyczne chętnie włączyły się w pomoc przy organizacji elbląskiego finału WOŚP.

— Nie było osoby, która w tym roku odmówiłaby mi przekazania jakiegoś fantu na orkiestrę. W naszej szkole największym hitem licytacji jest lot balonem dla trzech osób. W tej chwili zadeklarowana kwota na tę atrakcję wynosi 510 zł, ale liczymy, że dostaniemy więcej — uśmiecha się Hanna Szuszkiewicz, dyrektor SP nr 4 w Elblągu. — Oprócz tego do wylicytowania mamy także lot szybowcem, weekend w SPA, piękną, ręcznie wykonaną biżuterię i wiele innych niespodzianek.

Mnóstwo rzeczy przekazanych na licytację WOŚP to fanty, które wykonali sami uczniowie, a także ich rodzice. W SP nr 19 przy ul. Uroczej będzie można kupić m. in. własnoręcznie dziergane szale, a także obrazy, a szkolna kuchnia będzie częstowała gości pyszną grochówką. W ZST przy ul. Grottgera już od piątku do nabycia będą m.in. prace autorstwa elbląskiego artysty Marka Wawryna oraz naturalne kosmetyki kolorowe i pielęgnacyjne wykonane przez uczennice kierunku technik analityk o specjalności kosmetologia, zaś w Przedszkolu nr 24 będzie można zakupić malarskie obrazy wykonane przez najmłodszych uczestników elbląskiego WOŚP.

— A w SP nr 21 na wszystkich odwiedzających będzie czekał pokaz akrobacji rowerowych i prezentacja broni palnej — mówi Katarzyna Rachfał, dyrektor placówki.

Podczas tegorocznego, wielkiego grania, nie zabraknie też atrakcji dla amatorów sportowego stylu życia. SP nr 16 zaprasza wszystkich na bieg "Policz się z cukrzycą". Start już w sobotę (13.01) o godzinie 17, w Hali Sportowo-Widowiskowej ul. Grunwaldzka 135. A w niedzielę na Modrzewinie odbędą się wyścigi samochodów terenowych.

W wielkie granie włączyły się także miejskie instytucje. MOSIR zaprasza elblążan w niedzielę o godzinie 10 na CRW Dolinka.

— Tam nasi goście będą mogli zwiedzić niedostępne na co dzień miejsca, a mianowicie... podbasenie. Wszyscy chętni będą mogli sprawdzić, jak działa technologia na naszym basenie — mówi Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR.

Serce Orkiestry będzie także gało na elbląskiej starówce. W niedzielę od godziny 13:45 będzie tu działała scena muzyczna, na której wystąpią tacy wykonawcy jak Paweł Marche, Konrad Pałasz, India, Młodzieżowy Dom Kultury, Blind Box, The Nieroberrs i Gesek (koncerty rozpoczną się o godz. 14). A wieczorem, tradycyjnie o godz. 20, wystrzeli światełko do nieba.

Warto jeszcze dodać, że nad bezpieczeństwem wolontariuszy będą czuwali m.in. elbląscy uczniowie "mundurówek".
— To oni w dużej mierze odpowiadają też za obsługę techniczną elbląskiego finału orkiestry. Uczniowie naszego techniku będą m. in. pomagali przy rozstawianiu sceny głównej — dodaje Hanna Mierzejewska, dyrektor ZST w Elblągu.

Wszelkie informacje o aukcjach i atrakcjach przygotowanych na finał Orkiestry przez sztab główny, sztabiki i elbląskie instytucje, można znaleźć na stronie www.wosp-elblag.pl.
Aleksandra Szymańska

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB