Kram Start wygrał w Chorzowie

2018-01-13 19:18:14(ost. akt: 2018-01-14 13:18:07)
Trener Startu Elbląg Andrzej Niewrzawa

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Zgodnie z planem piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg wygrały w sobotę z Ruchem w Chorzowie 34:29 (17:19).
Zdecydowanym faworytem tego meczu były elblążanki i nie zawiodły. Sobotnie spotkanie w Chorzowie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po golach Żanety Lipko prowadziły 2:0. Z biegiem czasu do głosu zaczęły dochodzić elblążanki i po rzutach Sylwii Lisewskiej oraz Joanny Wagi wyrównały na 2:2. Po kolejnych golach Lisewskiej, która zarówno trafiała z rzutów karnych jak i z gry, a wspierała ją Magda Balsam, elblążanki w 6. min wyszły na pierwsze prowadzenie 5:4, a po kolejnych sześciu minutach prowadziły 11:9.

Chorzowianki, niesione dopingiem licznej grupy kibiców, nie dawały za wygraną i po golu Karoliny Jasionowskiej w 21. min doprowadziły do remisu 13:13. Do szatni na przerwę w lepszych humorach schodziły piłkarki ręczne Kram Startu, prowadząc 19:17.

W drugiej połowie Ruch doprowadził do piątego remisu w tym meczu (19:19). Jednak elblążanki, widząc co się dzieje, zaczęły grać agresywniej, nie tylko w obronie, ale także w ataku. W ciągu ośmiu minut rzuciły sześć goli, a straciły tylko dwa. Efekt był taki, że w 41. min było 25:21 dla nich. Od tej pory szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na stronę gości. W 51. min było już 30:23 dla Kram Startu. Mając tak wysoką przewagę, elblążanki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i nie pozwalając rywalowi na wiele, zwycięstwo dowiozły do końca. Zdobyły trzy punkty i ponownie awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Było to już dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie Kram Startu, w tym piąte na wyjeździe

• RUCH CHORZÓW — KRAM START ELBLĄG 29:34 (17:19)
Kram Start: Powaga, Wiercioch — Lisewska 12, Balsam 8, Yashchuk 4, Gerej 4, Choromańska 2, Waga 2, Świerżewska 1, Kwiecińska 1, Stokłosa, Szynkaruk, Kozimur, Świerczek. Kary: 10 min
Najwięcej dla Ruchu: Drążyk 10, Jasinowska 6, Stokowiec 3. Kary: 4 min

Pozostałe wyniki 13. kolejki: KPR Kobierzyce — MKS Perła Lublin 20:21 (15:12), Korona Handball Kielce — UKS PCM Kościerzyna 31:24 (15:13), Piotrcovia Piotrków Tryb — KPR Jelenia Góra 27:25 (17:11), Metraco Zagłębie Lubin — Energa AZS Koszalin 21:24 (11:12), Pogoń Szczecin — GTPR Gdynia (7.02).