Na rozpoczęcie rundy rewanżowej piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg zmierzą się w środę z Pogonią w Szczecinie. Po pierwszej części sezonu są na siódmym, przedostatnim miejscu w tabeli grupy granatowej.
Szczypiorniści Mebli Wójcik mają dobre wspomnienia z pierwszego meczu z Pogonią Szczecin. We wrześniu na inaugurację nowego sezonu przed własną publicznością pokonali ten zespół 21:18 (11:9). To nie był łatwy mecz. Sędziowie aż dwukrotnie karali czerwonymi kartkami elbląskich zawodników, najpierw w 10. min Jakuba Morynia (trafił piłką w głowę bramkarza Pogoni Sebastiana Zaporę), a później, w drugiej połowie, Adama Nowakowskiego, który w ferworze walki uderzył łokciem w twarz jednego z zawodników gości. Mimo to „Meblarze” do końca grali bardzo ambitnie i punkty zostały w Elblągu. Współautorami sukcesu byli między innymi doskonale broniący Paweł Kiepulski oraz Piotr Adamczak, zdobywca siedmiu goli.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!