Siatkarze wrócili na boiska

2018-01-17 13:29:33(ost. akt: 2018-01-17 13:30:40)
Awangarda Volley Liga

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

Po świąteczno-noworocznej przerwie na parkiety powróciły zespoły uczestniczące w rozgrywkach Awangarda Volley Ligi, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
2018 rok otworzyły pojedynki zespołów – sąsiadów z końca i środka tabeli. W obu przypadkach walka toczyła się więc o przysłowiowe 6 punktów.

Bez większych emocji drużyna Merkury Elbląg pokonała zespół ROAM. Dopisane punkty pozwoliły jednak minimalnie zbliżyć się zespołowi o tej samej nazwie co planeta, która znajduje się najbliżej słońca, do miejsca gwarantującego udział w fazie play off. Warunkiem są jednak kolejne zdobycze punktowe z wymagającymi rywalami, więc „oparzyć się” będzie bardzo łatwo. Zespół ROAM tradycyjnie uległ rywalowi i umocnił się na ostatnim miejscu w tabeli. W konfrontacji zespołów ze środka stawki górą była drużyna Virtus.pro, która bez problemów pokonało słabo prezentujący się tego dnia team KOLEX Hale Stalowe. Kibice spodziewali się większej dawki emocji, „stalowi” zagrali jednak adekwatnie do poświątecznej ociężałości, a nie mocy i siły, chodzi rzecz jasna o synonimy kojarzące się z nazwą drużyny.

Kolejnego dnia rozgrywek 9. kolejki zespół LOGBARTRANSU pokonał byłego już sąsiada z tabeli, drużynę KAM. Początek i środek pierwszego seta był bardzo wyrównany ze wskazaniem na drużynę KAM. Gdy przy stanie 15:18 o czas poprosił kapitan LOGBARTRANSU, mogliśmy odnieść wrażenie, że na parkiet powróciły już inne zespoły. Drużyna KAM-u mówiąc potocznie stanęła, a ich rywal zdobył 10 punktów, tracąc jedynie 2 oczka. Nie pomogły przerwy na żądanie i okrzyki mobilizujące zawodników z ławki rezerwowej. Po tym ciosie dwa kolejne sety były tylko formalnością. Słabo oglądało się pojedynek lidera z drużyną, która fotel prymusa rozgrywek straciła stosunkowo niedawno, a w kolejnych odsłonach jej gracze najchętniej zeszliby z boiska i poszli do szatni. Zawodnikom KAM życzymy szybkiej regeneracji psychicznej i powrotu do formy, jaką prezentowali jeszcze nie tak dawno.

W drugim starciu tego dnia zespół Majora i Przyjaciół uległ ZNP Elbląg. Na początku pierwszego seta zespół „przyjaciół oficera” odjechał rywalom na kilka, a później na kilkanaście oczek i mimo szaleńczej pogoni wygrał starcie różnicą pięciu punktów. Można by rzec, że były to dla zespołu Majora i Przyjaciół miłe złego początki, ponieważ bardzo poprawnie rozegrana końcówka pierwszego seta uskrzydliła „nauczycieli”. W drugim i trzecim secie zespół ZNP dał srogą lekcję siatkówki jak na wytrawnych nauczycieli przystało. To już kolejna taka sytuacja, że „chłodne” głowy, konsekwencja i mądrość boiskowa nie są najmocniejszymi atrybutami zawodników zespołu Majora i Przyjaciół. Chyba potrzebna jest męska, dyscyplinująca rozmowa kapitana z drużyną, bo zbyt dużo przestojów w grze i dekoncentracji widzimy w tym składającym się z naprawdę dobrych i doświadczonych zawodników zespole.

W meczu kończącym kolejkę Dream Team zmierzył się z ekipą Adehadowo Team. Kibice ostrzyli sobie apetyty na to spotkanie, ale jak to często w życiu bywa z dużej chmury mamy mały deszcz. Dream Team tylko momentami potrafił stawić czoła rozpędzonym rywalom, którzy z kolejki na kolejkę urastają do rangi faworyta do medalu. Po dwóch dość łatwo wygranych setach (25:17 i 25:19) nieco więcej emocji mieliśmy w secie trzecim. Przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu i dopiero końcówkę seta Adehadowo rozstrzygnęło na swoją korzyść zwyciężając 25:23 i cały mecz 3:0. Tego samego dnia odbyło się także zaległe spotkanie 6 kolejki w którym Virtus.pro pokonał Merkurego 3:0.

Po raz kolejny z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik kolejki, do którego trafiło podwójne zaproszenie na mecz Trefla Gdańsk rozgrywany w ERGO Arenie. W 9. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Adam Matwiejczuk z zespołu ZNP Elbląg.