Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Studniówka IV LO. Niech dzięcioły w lesie kują, maturzyści dziś balują! [zdjęcia]

2018-01-19 22:57:41 (ost. akt: 2018-01-19 23:11:07)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Dzisiejszego wieczoru w kąt poszły książki i skrypty, z których formułki pilnie wkuwają tegoroczni maturzyści IV LO. Abiturienci bawili się w piątek (19.01) na swoim balu studniówkowym.


Zobacz także: Studniówki 2018 w Elblągu - zobacz zdjęcia! Studniówki 2018 w Elblągu - zobacz zdjęcia! Zobacz, jak na studniówkach bawią się elbląscy uczniowie!
Studniówka to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji.
— Wynika ona z tego, że 100 przed egzaminem dojrzałości organizowano bal, w którym uczniowie uczestniczyli po raz ostatni pod opieką swoich nauczycieli. Następne 100 dni był to okres, w którym powstrzymywano się od zabaw, rozrywek i przeznaczano ten czas na wytężona naukę, tak by sukcesem zakończyć egzamin dojrzałości. Nam zostało 105 dni do matury i wierzę, że ten okres też wykorzystacie maksymalnie i przygotujecie się do egzaminu dojrzałości. Matura to ważny czas w waszym życiu; pewna cezura, bo zostawicie za sobą czas młodzieńczej beztroski. Ale studniówka to nie jest czas, żeby zajmować się przeszłością: nie jest to także czas, by snuć palny na przyszłość. To czas, w którym trzeba zająć się teraźniejszością, więc spędźcie go tak, by jak najlepiej zapadł wam w pamieć — mówił do swoich uczniów dr Sylwester Stanicki, dyrektor IV LO w Elblągu.

Studniówka była też okazją do podziękowań, które wygłosili uczniowie IV LO.

— Dziękujemy szanownej dyrekcji za to, że mieliśmy możliwość kształcenia się w tak dogodnych warunkach. Nauczycielom za opiekę i troskę i wkład w naszą edukację. A naszym rodzicom za to, że nie tylko dzisiaj, nie tylko przez trzy lata nauki liceum, ale przez całe życie są przy nas. Wspierają nas swoją radą, pomagają, dodają otuchy. Kochani rodzice, żadne słowa nie wyrażą tego, co czujemy, więc skromne "dziękujemy" będzie dziś symbolem naszej wdzięczności — mówili uczniowie.

Na studniówce IV LO nie zabrakło też tradycyjnego poloneza. Staropolski taniec został dodatkowo wzbogacony o specjalny, nowoczesny układ taneczny, który przed gośćmi zaprezentowali uczniowie.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB