Oto najpopularniejsi sportowcy 2017 roku. Zobacz transmisję z gali!

2018-02-03 21:14:56(ost. akt: 2018-02-04 19:30:31)

Sylwia Lisewska, piłkarka ręczna Kram Startu Elbląg, wygrała głosowanie Czytelników na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2017 roku. Gratulujemy!
Wyniki plebiscytu na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2017 roku ogłosiliśmy w sobotę wieczorem podczas Balu Sportowca w Hotelu Młyn. Redakcyjna kapituła przyznała również trzy wyróżnienia i tak:

Drużyną Roku został Kram Start Elbląg
Trenerem Roku - Adam Boros, szkoleniowiec piłkarzy II-ligowej Olimpii Elbląg
Wydarzeniem Roku - Bieg Piekarczyka 2017

Oto najpopularniejsi sportowcy 2017 roku

• 1. miejsce Sylwia Lisewska (Kram Start Elbląg, piłka ręczna)
Jedna z najlepszych zawodniczek w kraju na pozycji rozgrywającej, co udowodniła zdobywając w 2017 r. tytuł najlepszej snajperki superligi. W 32 meczach rzuciła aż 217 bramek. Także w trwającym obecnie sezonie jest na najlepszej drodze do powtórzenia tego sukcesu. Jej gra w znaczący sposób przyczyniła się do tego, że elbląska drużyna zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Na taki sukces kibice w Elblągu czekali aż 18 lat. Razem z zespołem dotarła również do finału Pucharu Polski. Reprezentowała Polskę na grudniowych mistrzostwach świata w Niemczech.

• 2. miejsce Sołomija Szywerska (Kram Start Elbląg, piłka ręczna)
Jedna z najlepszych bramkarek w Polsce. W elbląskiej drużynie występuje od trzech sezonów. Jest mocnym punktem zespołu. Zachwyca kibiców świetnymi interwencjami w bramce. Z drużyną w poprzednim sezonie zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski i awansowała do finału Pucharu Polski.

• 3. miejsce Artur Zieliński (Elbląski Klub Karate, kickboxing)
Jest aktualnym wicemistrzem Polski seniorów w point-fightingu w kategorii do 91 kg. Dwa srebrne medale wywalczył na mistrzostwach Polski służb mundurowych w formułach light-contact oraz point-fighting.

• 4. miejsce Igor Janik (Hetman Elbląg, szachy)
Jest jednym z najbardziej utalentowanych szachistów młodego pokolenia w Polsce. Czterokrotnie uczestniczył w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy. Jest aktualnym mistrzem Polski juniorów do lat 18 w szachach klasycznych. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Urugwaju zajął piąte miejsce w kat. do 17 lat. Na mistrzostwach Europy w Rumunii był dwunasty do lat 18. Jest jedynym szachistą z Elbląga, który uzyskał tytuł mistrza międzynarodowego.

• 5. miejsce Mariusz Bojanowski (Powerhouse Elbląg, sporty siłowe)
Od 20 lat specjalizuje się w sportach siłowych. Najpierw strongmanem, później zajął się kulturystyką i trójbojem siłowym. Jego koroną konkurencją jest martwy ciąg w podnoszeniu ciężarów. W lipcu ubiegłego roku na mistrzostwach Europy podniósł ciężar o wadze 300 kg i został mistrzem Starego Kontynentu w kat. do 125 kg. Kilka miesięcy później na mistrzostwach świata poprawił swój wynik podnosząc 310 kg i zdobył złoty medal.

• 6. miejsce Gabriel Gładykowski (Olimpia Elbląg, kajakarstwo)
Najmłodszy laureat tej edycji plebiscytu. Ma 15 lat, a w ubiegłym roku udowodnił, że drzemie w nim kajakarski talent. Startując w kategorii młodzika wywalczył: złoty medal w K-1 na 5000 metrów podczas długodystansowych mistrzostw Polski, srebrny medal w K-2 na 1000 metrów na mistrzostwach Polski oraz brązowy medal w K-4 na 2000 metrów.

• 7. miejsce Piotr Adamczak (Meble Wójcik Elbląg, piłka ręczna)
Jeden z najlepszych zawodników drużyny Mebli Wójcik Elbląg, której barwy reprezentuje od 2014 r. W poprzednim sezonie rozegrał 24 mecze i rzucił 90 bramek. Występuje na pozycji prawe rozegranie.

• 8. miejsce Marta Witkowska (Olimpia Elbląg, kajakarstwo)
Kajakarstwo trenuje dopiero od pięciu lat, ale bardzo szybko dołączyła do grona najlepszych zawodników w kraju. Jej formę doceniają także trenerzy kadry Polski, którzy regularnie powołują ją do reprezentacji. Tylko w ubiegłym roku zajęła siódme miejsce na mistrzostwach świata juniorów w k-1 na 1000 metrów, a na mistrzostwach Europy była czwarta!

• 9. miejsce Daniel Baran (Dąb Kadyny, piłka nożna)
Piłkarską karierę rozpoczynał w Olimpii Elbląg. Później reprezentował również barwy innych klubów z naszego regionu: Polonii Pasłęk, Olimpii 2004 Elbląg, a obecnie Dębu Kadyny. Jego drużyna występuje w klasie okręgowej i po rundzie jesiennej zajmuje wysokie, trzecie miejsce. Swoją cegiełkę dołożył do tego Daniel, który strzelił 18 bramek. Jest także reprezentantem Polski w plażowej piłce nożnej.

• 10. miejsce Karolina Miętka (Kontra Elbląg, Kontra Elbląg)
Boks trenuje od 10 lat. Z elbląską Kontrą jest związana od 2015 roku. W ubiegłym roku ta 26-letnia pięściarka wywalczyła na mistrzostwach Polski seniorek brązowy medal w kat. 54 kg. Dotychczas stoczyła 25 walk.