Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Siódmy sparing Olimpii. Liga startuje już za trzy tygodnie

2018-02-09 12:09:52 (ost. akt: 2018-02-09 12:13:05)
Piłkarze Olimpii Elbląg przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli na początku stycznia

Piłkarze Olimpii Elbląg przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli na początku stycznia

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Tylko trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia rundy wiosennej w II lidze. Piłkarze Olimpii Elbląg rozegrają w sobotę sparing z Huraganem Morąg.

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg mają za sobą już sześć meczów kontrolnych. W sobotę (10.02) sprawdzą formę w sparingu z Huraganem Morąg (boisko przy ul. Skrzydlatej, godz. 12), który w III lidze zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli.

— Ciężką pracę pod względem siłowo-kondycyjnym mamy już za sobą. Teraz pracujemy nad elementami wytrzymałościowo-szybkościowymi — stwierdza drugi trener Olimpii Dariusz Kaczmarczyk. — Jeżeli chodzi o naszą kadrę na najbliższe spotkanie, to została ona zmniejszona o kilku zawodników. Ubyło część juniorów, która przebywała z nami na zgrupowaniu dochodzeniowym i brała też udział w grach kontrolnych. Wśród młodych zawodników, którzy będą do dyspozycji sztabu trenerskiego, będą m.in. Michał Bolewski, Kacper Korkliniewski (obaj obrońcy) oraz napastnicy Patryk Wieliczko i Eryk Filipczyk.

Wiadomo już, że w rundzie wiosennej z powodu zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie nie zobaczymy Macieja Rozumowskiego, a Michał Kiełtyka nadal leczy kontuzję stopy. Na drobny uraz nogi narzeka Anton Kołosow, ale prawdopodobnie w tym spotkaniu wystąpi.

Drużyna z Morąga także szlifuje formę i rozgrywa spotkania kontrolne. Dla gości będzie to już szósty pojedynek. Wcześniej Huragan pokonał: MKS Ciechanów 3:1, Motor Lubawa 5:1, MKS Przasnysz 5:2, juniorów Stomilu Olsztyn 8:0 i przegrał z I-ligowym Stomilem 1:3.
Olimpia podczas ubiegłorocznej zimy także miała okazję grać sparing z Huraganem i wówczas przegrała 2:3.

Oprócz elblążan kolejne spotkania rozegrają zespoły z klas niższych z naszego regionu. W sobotę IV-ligowa Zatoka Braniewo na wyjeździe zmierzy z Arką II Gdynia, Concordia Elbląg wyjeżdża do III-ligowego Sokoła Ostróda, Polonia Pasłęk zagra z Pogonią Prabuty, a Dąb Kadyny zmierzy się z Polonią Markusy.
JK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB