Zgodnie z planem. Kram Start pokonał Koronę

2018-02-15 11:38:30(ost. akt: 2018-02-15 12:00:35)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Od początku miały ten mecz pod kontrolą i bez problemów odniosły zwycięstwo. Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg pokonały w środę Koronę Kielce 38:29. Już jutro na wyjeździe zmierzą się z UKS PCM Kościerzyna.
KRAM START ELBLĄG — KORONA KIELCE 38:29 (21:13)
Kram Start: Szywerska, Powaga — Balsam 8, Choromańska, Świerczek 4, Waga 5, Jędrzejczyk, Dorsz 6, Kwiecińska 4, Kozimur 3, Szynkaruk, Gerej 1, Lisewska 5, Stokłosa, Yashchuk 2. Kary: 10 min
Najwięcej dla Korony: D. Więckowska 9, M. Więckowska 6, Jańczyk i Homonicka po 4. Kary: 6 min

Po środowym zwycięstwie Kram Start nadal znajduje się na trzecim miejscu w tabeli. W środę udało mu się także zmniejszyć stratę do wyprzedzającego go Zagłębia Lubin do trzech punktów. Stało się to dzięki porażce lubinianek na własnym boisku z KPR Kobierzyce 18:25. To jedna z największych sensacji trwającego sezonu.

W Elblągu w środę wszystko potoczyło się zgodnie z przewidywaniami. Szczypiornistki Kram Startu nie miały problemów z pokonaniem ostatniej w tabeli drużyny z Kielc. Kibice byli świadkami wyrównanej walki tylko na początku spotkania, w 5. min było 3:2 dla gospodyń, a pięć minut później 6:5. Od tej pory elblążanki rozpoczęły budowanie przewagi. Po trzech golach Sylwii Lisewskiej i dwóch Aleksandry Dorsz na tablicy wyników w 15. min było 11:7. W kolejnym kwadransie przewaga elblążanek urosła do ośmiu bramek.

Trudno było przypuszczać, że w spotkaniu z tym rywalem mogą roztrwonić taki zapas. W drugiej połowie meczu gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Ich trener Andrzej Niewrzawa mógł dać pograć wszystkim zawodniczkom, a jego zespół nie spuszczał z tonu. W ostatnich dziesięciu minutach dwukrotnie prowadził już dziesięcioma bramkami (32:22, 35:25). Rywalkom udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki.

— To nasze trzynaste zwycięstwo w tym sezonie. Ten przeciwnik nie zmusił nas do większego wysiłku, więc wszystkie zawodniczki dostały szansę grania. Nie ustrzegliśmy się też i błędów, tak w poczynaniach obronnych jak i ofensywnych — podsumował trener Niewrzawa.

Już w sobotę (17.02) Kram Start rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem elblążanki wyjeżdżają na Kaszuby, gdzie powalczą o punkty z przedostatnim w tabeli UKS PCM Kościerzyna. Zespół z Kaszub zgromadził do tej pory zaledwie osiem punktów, na które składają się zwycięstwa nad Koroną 27:23 i Ruchem 31:24 oraz w rzutach karnych 4:3 nad KPR Jelenia Góra. W pierwszej rundzie elblążanki ograły UKS PCM 31:24.
— Jesteśmy zdecydowanym faworytem sobotniego meczu i interesuje nas tylko zwycięstwo — zapewnia trener Niewrzawa.

Pozostałe wyniki 18. kolejki:
Metraco Zagłębie Lubin — KPR Kobierzyce 18:25 (9:9)
GTPR Gdynia — Ruch Chorzów 34:21 (17:11)
Pogoń Szczecin — Piotrcovia Piotrków Trybunalski 41:28 (21:14)
Perła Lublin — UKS PCM Kościerzyna 46:25 (27:12)
mecz Energa AZS Koszalin — KPR Jelenia Góra zakończył się wczoraj po oddaniu tego numeru gazety do druku.