Wysokie zwycięstwo. Kram Start pokonał KPR Gminy Kobierzyce

2018-02-24 18:06:58(ost. akt: 2018-02-24 18:35:13)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Spodziewano się, że ambitny zespół z Kobierzyc może napsuć krwi, ale obawy okazały się niepotrzebne. Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg pokonały w sobotę przed własną publicznością KPR Gminy Kobierzyce 33:24 (17:11)
KRAM START ELBLĄG — KPR GMINY KOBIERZYCE 33:24 (17:11)
Kram Start: Szywerska, Powaga — Balsam 4, Choromańska, Świerczek 2, Waga 4, Jędrzejczyk 6, Dorsz 1, Kwiecińska 3, Kozimur 1, Szynkaruk 2, Gerej, Lisewska 5, Stokłosa 1, Świerżewska 2, Yashchuk 2
Najwięcej dla KPR: Jakubowska 7, Mączka 4, Charzyńska 3

Przed meczem w Elblągu zastanawiano się, co pokaże w sobotę ambitny zespół z Kobierzyc. Niedawno ograł na wyjeździe mocne Zagłębie Lubin 25:18, a jeszcze wcześniej męczył się z nim lider, Perła Lublin (ostatecznie wygrał 21:20). Jak się okazało, obawy były zupełnie niepotrzebne.

Szczypiornistki z Kobierzyc w sobotę tylko w pierwszych minutach meczu dotrzymywały kroku Kram Startowi. Po dwóch golach z rzędu prowadziły 2:0. W 11. min było 6:5 dla nich, ale za chwilę po golach Aleksandry Jędrzejczyk i Aleksandry Stokłosy elblążanki wyszły na prowadzenie 7:6. Od tej pory zespół z Elbląga kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie, odnosząc wysokie zwycięstwo. Do szatni schodził z sześciobramkową przewagą, którą jeszcze systematycznie powiększał w drugiej połowie meczu.

Już w najbliższą środę elblążanki rozegrają kolejny mecz - tym razem z Energą AZS Koszalinw Pucharze Polski.