Sparing dwóch Olimpii. Za tydzień startuje liga

2018-03-04 12:47:26(ost. akt: 2018-03-04 12:54:35)

Piłkarze Olimpii Elbląg w sobotę rozegrali dziewiąty mecz kontrolny, w którym przegrali z I-ligową Olimpią Grudziądz 1:4.
OLIMPIA GRUDZIĄDZ — OLIMPIA ELBLĄG 4:1 (1:1)
0:1 — Stępień (15), 1:1 — Michalik (35 karny), 2:1, 3:1 — Koval (50 karny, 55), 4:1 — Bancessi (75)
Olimpia E.: Daniel (46 Tułowiecki) — Kiełtka (46 Balewski), Wenger, Lewandowski, Filipczyk (46 Kop-Ostrowski), Szmydt (46 Kołosow), Stępień (46 Krasa), Korkliniewski (46 Niburski), Szołtys, Bojas (46 Lisiecki), Kurbiel (46 Ressel)

II-ligowcy w miniony weekend mieli zainaugurować rundę wiosenną, ale PZPN odwołał mecze ze względu na utrzymującą się zimę. Olimpia jeszcze w piątek przed południem szukała sparingpartnera i w końcu się udało. W sobotę żółto-biało-niebiescy zagrali w Świeciu z mocnym rywalem, I-ligową Olimpią Grudziądz.

W elbląskim zespole zadebiutował pozyskany 21-letni Paweł Szołtys (Rozwój Katowice), ofensywny pomocnik, który z elbląskim klubem związał się kontraktem do końca czerwca 2018 r. Jeśli chodzi o mecz to lepiej w niego weszli elblążanie. Już po kwadransie gry objęli prowadzenie, kiedy to Radosław Stępień z pola karnego skierował piłkę do siatki.

I-ligowiec nie dawał za wygraną, naciskał, ale dobrze grała elbląska defensywa. Mimo to nie ustrzegła się błędu. W 35. min w polu karnym Kacper Korkliniewski w niegroźnej sytuacji sfaulował jednego z zawodników rywala i „jedenastkę” wykorzystał Damian Michalik, chociaż Wojciech Daniel był blisko obrony tego strzału.

W drugiej połowie trener Adam Boros dokonał aż ośmiu zmian i gra elblążan już tak nie wyglądała dobrze jak przed przerwą. W 50. min tym razem w polu karnym faulował Tomasz Lewandowski, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Vołodymyr Koval. Ten sam zawodnik pięć minut później podwyższył rezultat na 3:1, a wynik spotkania ustalił Eusebio Banccessi.

Piłkarze II-ligowej Olimpii na inaugurację rundy wiosennej zagrają w najbliższą sobotę na własnym stadionie z MKS Kluczbork (stadion przy ul. Agrykola, godz. 14).