Kram Start wygrał w Koszalinie. W pierwszej połowie stracił tylko 5 bramek!

2018-03-04 18:46:19(ost. akt: 2018-03-04 18:48:47)

Losy tego meczu rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej połowie. Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg pokonały wczoraj na wyjeździe Energę AZS Koszalin 26:19.
ENERGA AZS KOSZALIN — KRAM START ELBLĄG 19:26 (5:12)
Kram Start: Szywerska, Powaga — Balsam 4, Choromańska, Świerczek, Waga 2, Jędrzejczyk 2, Dorsz, Kwiecińska, Powaga, Kozimur, Szynkaruk 2, Lisewska 11, Stokłosa 1, Świerżewska 1, Yashchuk 2

Kram Start po raz drugi w ciągu tygodnia miał okazję zmierzyć się z Energą. W środę pokonał rywala z Koszalina w 1/4 finału Pucharu Polski 33:24, a w niedzielę (04.03) ponownie okazał się lepszy - tym razem w walce o ligowe punkty, dzięki czemu na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej utrzymał trzecie miejsce w tabeli.

Losy niedzielnego spotkania rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej połowie. Gospodynie tylko raz prowadziły, zaraz na początku 1:0 po golu Moniki Michałów. Później dominował już tylko zespół z Elbląga, który po kwadransie prowadził 6:2, a cztery gole dla niego rzuciła Sylwia Lisewska. Do szatni elblążanki schodziły z solidną, siedmiobramkową przewagą i trudno było przypuszczać, że mogą ją roztrwonić. W drugiej połowie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, a nawet prowadziły już dziesięcioma bramkami (21:11 w 46. min).

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostała już tylko jedna kolejka spotkań, która zostanie rozegrana 10 marca (Kram Start zagra wtedy z Piotrcovią Piotrków Trybunalski). Później w lidze nastąpi przerwa spowodowana występami reprezentacji Polski. Biało-czerwone w tym miesiącu rozegrają dwumecz kwalifikacyjny do mistrzostw Europy z Czarnogórą (21 marca w Gdyni, 24 w Pleviji). Do 18-osobowej kadry powołana została rozgrywająca Kram Startu Sylwia Lisewska.

Do elbląskiego klubu dotarły powołania dla innych zawodniczek. Na zgrupowanie młodzieżowej kadry narodowej (rocz. 1998 i młodsze) powołane zostały: Daria Szynkaruk, Justyna Świerczek oraz Aleksandra Stokłosę. W dniach od 14 marca do 21 marca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie będzie trenowała kadra Polski B. Do reprezentacji, prowadzonej przez Sabinę Włodek, powołane zostały: Magda Balsam, Katarzyna Kozimur, Patrycja Świerżewska, a w rezerwie jest też Aleksandra Dorsz.. Polska B. 24 i 25 marca rozegra dwa mecze z Hiszpanią B.