Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Jest decyzja. Piłkarze Olimpii nie zagrają w sobotę ligowego meczu

2018-03-08 17:24:28 (ost. akt: 2018-03-08 17:25:50)
Pierwszy trening Olimpii w 2018 roku

Pierwszy trening Olimpii w 2018 roku

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg, po prawie czteromiesięcznej przerwie, mieli w najbliższą sobotę rozegrać pierwszy ligowy mecz w tym roku. Spotkanie z MKS Kluczbork zostało odwołane ze względu na stan boiska przy ul. Agrykola. Podobne problemy mają też inne kluby.

Zespoły z II ligi miały rozpocząć rundę wiosenną już 3 marca. Wtedy jednak PZPN odwołał wszystkie mecze 20. kolejki ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Piłkarze Olimpii Elbląg mieli rozegrać pierwszy ligowy mecz w tym roku w najbliższą sobotę przed własną publicznością z MKS Kluczbork. Elbląski klub zwrócił się jednak do PZPN o odwołanie tego spotkania, motywując swoją prośbę stanem boiska.
— Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu robią wszystko, by jak najlepiej przygotować płytę boiska, ale czy będzie nadawała się do gry? — mówił nam w środę prezes Olimpii Paweł Guminiak.

W czwartek Elbląg odwiedził delegat PZPN i związek postanowił zgodzić się na odwołanie meczu Olimpii z MKS Kluczbork.

Jak się okazuje, podobne problemy mają inne kluby. Do skutku nie dojdą również mecze II ligi w Tarnobrzegu, Krakowie, Puławach i Poznaniu. W sumie w ten weekend odbędą się cztery spotkania 21. kolejki: dwa w sobotę i dwa w niedzielę. Lider GKS 1962 Jastrzębie podejmuje broniącą się przed spadkiem Stal Stalowa Wola.

Wykorzystując przymusową, dłuższą przerwę w rozgrywkach piłkarze Olimpii rozegrają w najbliższą niedzielę dziesiąty mecz kontrolny. Tego dnia na naturalnej nawierzchni zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Olimpii Grudziądz. Gospodarze mają wystąpić wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny występującej w I lidze.

Mecze 22. kolejki:
sobota:
ŁKS Łódź — Gryf Wejherowo (godz. 13:30)
GKS 1962 Jastrzębie — Stal Stalowa Wola (godz. 14)
niedziela:
Znicz Pruszków — Błękitni Stargard (godz. 12)
Radomiak Radom — Legionovia Legionowo (godz. 14)

Mecze odwołane ze względu na zły stan boiska: Olimpia Elbląg — MKS Kluczbork, Siarka Tarnobrzeg — GKS Bełchatów, Garbarnia Kraków — Rozwój Katowice, Wisła Puławy — ROW 1964 Rybnik, Warta Poznań — Gwardia Koszalin.
JK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB